Kalpli Oje Deseni
Kendin Yap Videoları

Kalpli Oje Deseni Yapımı

Kalpli oje deseni yapımı ile tırnaklarınıza çok kolay bir şekilde nail art uygulayabilirsiniz. Benekli ya da puantiyeli nail art yaptığınız gibi tırnaklarınıza uygulayabileceğiniz bu deseni, özellikle baş parmaklarınızın tırnakları için uygulayabilirsiniz. Son derece pratik ve kolay bir uygulama olan kalpli oje deseni yapımının detaylarını yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Kalpli Oje Deseni Yapımı

Kalpli oje deseni yapımı için iki farklı renkli oje ve puantiye yapmak için malzemeler yeterlidir. Benekli ya da puantiyeli oje deseni yapmak için nail art noktalama kalemlerinden yardım alabilirsiniz. Eğer evde nail art noktalama kaleminiz yok ise bir tel toka  ya da bitmiş bir keçeli kalem kullanabilirsiniz. Örnek çalışmamda ben bir bitmiş keçeli kalem kullandım. Siz de evde bulduğunuz uç kısmı nokta şeklinde olan her hangi bir aparatı kullanabilirsiniz.

Kalpli oje deseni yapımı için ilk olarak zemin ve desen renkleri olmak üzere iki farklı renkte oje seçin. Seçim yaparken ojelerin birinin açık, diğerinin koyu tonlarda olmasına dikkat edin. Zemin rengini isterseniz koyu isterseniz açık renk tonundan yana kullanabilirsiniz. İlk olarak tırnaklarınızın kenar kısımlarına oje bulaştığında kolay çıkarmak için uyguladığınız bir yöntem var ise onu tırnak etlerinize uygulayın. Ardından ilk kat ojeyi sürün. Kuruyunca diğer katı da sürün. Eğer yeterli gelirse tek kat oje kullanabilir, ya da iki kat az gelirse üç kat oje sürebilirsiniz. Tırnaklarınıza ojeleri sürdükten sonra kurumalarını bekleyin.

Tırnaklarınıza kalp deseni yapmak için kullanacağınız ojeden bir miktar temiz bir kağıt üzerine dökün. Noktalama yapmak istediğiniz aparatın ucunu ojeye batırın. Ardından tırnağınıza küçük bir nokta şeklinde oje bırakın. Bu işlemi yaparken tırnağınıza çok fazla bastırmamaya özen gösterin. Bu şekilde oje tırnak üzerinde top top kalacak, desen daha güzel görünecektir. Tırnağınız üzerine noktalar ile kalp deseni yaparak oje desenini tamamlayabilirsiniz.

Kalpli nail art deseni yapmak için Youtube videoma göz atabilir, daha detaylı şekilde uygulamaya göz atabilirsiniz. Aynı teknik ile tırnaklarınıza kalp şekli dışında geometrik cisimler ve yıldız deseni de çizebilirsiniz.

Akan Boyalar Oje Deseni * Tıklayın

İnek Oje Deseni Yapımı * Tıklayın

Yeni Yıl Oje Desenleri * Tıklayın

Çiçek Oje Deseni Yapımı * Tıklayın

Kolay Nail Art Basamak Deseni * Tıklayın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir