Kare Dantel Motifi Örnekleri

Kare Dantel Motifleri Örnekleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Kare dantel motifleri örnekleri dantel işi yapan bayanların en çok ihtiyaç duydukları örneklerdir. Büyüklükleri örneğe göre değişen bu motifler ile farklı dantel parçaları ortaya çıkarılabiliyor. Masa örtüsü, vitrin takımı, oda takımı, tepsi örtüsü, yatak takımı hazırlanmasında kare şeklindeki motifler kullanılabiliyor. Bu motifler genelde hepsi hazırlandıktan sonra ayrıca ekleme işlemi ile birleştirilirken bazı motifler, bitirilirken eklenebiliyor.

Kare dantel motifler değerlendirilirken büyüklükleri göz önüne alınır. Küçük boyutlu kare motifler genel olarak tepsi örtüsü, motifli havlu kenarı, yatak odası takımı olarak kullanılıyor. Orta boyutlu kare motifler, oda takımı, sehpa örtüsü ya da çarşaf kenarı olarak tercih edilebilir. Büyük boyutlu kare motifler ise şal, büyük masa örtüsü, yazlık yelek modellerinde kullanılabilir. Motiflerin büyüklüğü, örülen sıra sayısına göre doğru orantılı olarak artar. Ayrıca örgüde kullanılan ipin kalınlığı da motif büyüklüğünü etkiler. Kare motifleri hazırlamak için kullanılacak tığın seçiminde ip kalınlığı göz önüne alınmalıdır. Her ipin üzerinde yer alan tığ numarasına göre seçim yapılmalıdır.

Kare dantel örnekleri beyaz renkli ipler ile hazırlanabileceği gibi farklı renk tonlarında da hazırlanabilir. İp rengi seçimi yaparken hazırlamak istediğiniz dantelli parçada motifin belirgin olmasına dikkat edin. Genel olarak açık renk tonlarında ipler ile hazırlanan dantel motifleri daha belirgindir. Beyaz, krem, sarı, pembe, pudra renklerinde motifler daha yaygın şekilde kullanılıyor.

Kare dantel motiflerinin geneline baktığımızda çiçek, kelebek ve kuş desenlerinin yoğunlukta olduğunu görüyoruz. Ev eşyalarında ve ev dekorasyonunda doğa figürlerini kullanmayı seven bayanlar için bu tür motifler uygun olacaktır. Hemen kullanmak için dantel ürün hazırlarken ev dekorasyonunda yoğun olarak kullanılan renklere yer verilebilir. Çeyiz olarak hazırlanan dantel parçalarında ise genelde her renk tonuna uygun olması yönünden beyaz renk fazlaca kullanılıyor.

Verdiğimiz kısa bilgilerin ardından en fazla tercih edilen ve kullanılan kare motif örneklerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu örneklerden istediklerinizi seçip çeyizlik ya da hemen kullanmalık dantel ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Hatta hobi olarak yaptığınız bu el işlerini beğenenlere satıp sipariş alarak el emeğiniz ile ek kazanç elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir