Karpuz Maskesi Tarifleri

Karpuz Maskesi Tarifleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Karpuz maskesi tarifleri ile cildinizin ihtiyacına uygun ev yapımı maskeler hazırlayabilir, doğal olarak cildinizi güzelleştirebilirsiniz. Cildin doğal dengesini bozmadan ihtiyacı olanları veren bu maskeleri, evde hazırlamak ve uygulamak son derece kolaydır. Yazın serinlemek ve su ihtiyacını karşılamak için tüketilen karpuzun cilde faydalarından yola çıkarak hazırlanan bu tarifleri sizler ile şimdi paylaşıyoruz.

Karpuz Maskesi Tarifleri

Cilt Temizleyen Karpuz Maskesi

Dış etkenlerden dolayı cilt yüzeyinde oluşan kirli tabakanın yok edilmesi için cilt temizleyen karpuz maskesi uygulanabilir. Bu uygulama için sadece karpuz ve doğal bal kullanmanız yeterli.

Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı bal
  • Bir ince dilim karpuz

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için ilk olarak ince dilim karpuzu kabuğundan ayırın. Püre haline getirip bal ile karıştırın. Karışım homojen kıvam alınca harcı parmak uçlarınız ile cildinize yedirerek sürün. Maskeyi cildinizde 5 dakika kadar bekleyin. Süre sonunda ilk olarak ılık, daha sonra soğuk su ile cildinizi temizleyin.

Cilt Canlandıran Karpuz Maskesi

Daha canlı bir cilt için cilt canlandıran karpuz maskesini deneyebilirsiniz. Cilt rengi tonunu dengeleyen ve cilde canlı bir renk kazandıran bu maskeyi haftada bir kere düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

  • Bir dilim ince karpuz
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Cilt canlandıran karpuz maskesi tarifi için karpuzu kabuğundan çıkarıp püre haline getirin. İçine yoğurdu ekleyip homojen kıvam alana kadar karıştırın. Kıvam alan karışımı cildinize sürüp 10 dakika bekletin. Daha sonra bol su ile cildinizi temizleyin.

Yaşlanma Karşıtı Karpuz Maskesi

Yaş ilerledikçe ortaya çıkan kırışıklıklar ve cilt sarkmaları için yaşlanma karşıtı karpuz maskesi tarifi uygulanabilir. Bu maskeyi düzenli şekilde uygulayarak siz de zamana meydan okuyabilirsiniz.

Malzemeler

  • Bir dilim karpuz
  • Yarım avokado

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için karpuzu kabuğundan ayırıp suyunu çıkarın. Bu maskede sadece karpuzun suyundan yararlanacaksınız. Daha sonra avokadoyu ikiye bölüp içini bir kaseye alın. Karpuzun suyu ile karıştırıp cildinize bu karışımı sürün. Yaklaşık 10 dakika kadar bekletin. Ardından soğuk su ile temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir ya da iki kere uygulayabilirsiniz.

Karpuz maskesi tariflerinden istediklerinizi uygulayıp harika bir cilde sahip olabilirsiniz.

Karpuz Maskesi ile Cilt Bakımı * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir