Kartondan Mini Davul Yapımı

Kartondan Mini Davul Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Kartondan mini davul yapımı çocuklar için hazırlanabilecek en kolay ve en kullanışlı müzik aletlerinden birisidir. Sağa sola sallandığında ses çıkaran bu müzik aleti, çocukların okul öncesi etkinlikleri için idealdir. Sadece bir karton parçası ve iki adet boncuk ile siz de çocuklarınız için mini davulu hazırlayabilirsiniz.

Kartondan Mini Davul Nasıl Yapılır

Karton ile mini davul yapımı için çok az malzemeye ihtiyaç vardır. Bu müzik aletini hazırlamak için evde o sırada bulunan malzemeleri kullanabilirsiniz. Çalışma için kullanacağınız kartonun biraz kalın olmasına dikkat edin. Aynı şekilde boncukların da iri olması, daha fazla ses çıkmasını sağlayacaktır. Geri kalan malzemeleri kendi zevkinize göre seçebilirsiniz.

Kartondan Mini Davul Malzemeleri

  • Biraz kalın karton
  • Yuvarlak çizmek için bir bardak ya da yuvarlak nesne
  • Kalem
  • Makas
  • Küçük bir ip parçası
  • 2 adet boncuk
  • Yapıştırıcı
  • Karıştırma çubuğu

Kartondan Mini Davul Yapımı

Kartondan mini davul yapmak için ilk olarak karton üzerine aynı boyutta iki adet yuvarlak çizin. Bu yuvarlakları makas yardımı ile kesin. Sonrasında bir ipin baş ve sonuna boncukları düğümleyin. İpi bir yuvarlağın üzerine tam ortasına doğru koyun. Bant ile yapıştırın. Karıştırma çubuğunu sap olacak şekilde yuvarlak üzerine koyup onu da yapıştırın. Yuvarlağın üzerine yapıştırıcı sürüp kapatın ve elinizle bastırıp yapıştırın. Kartonun hem ön hem arka yarka kısmını kaplama kağıdı ile ya da desenli malzemeler ile kaplayabilirsiniz.

Karton ile mini davulu hazırlarken okul öncesi etkinlik olarak çocuğunuzdan da yardım isteyebilirsiniz. Özellikle süsleme sırasında çocuğunuzun boyamasına, şekil ve desenler çizmesine izin vererek el becerisinin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız çalışmalar, çocukların hayal güçlerini de desteklemek için önemlidir. Bu nedende dolayı sık sık anne ya da babalar olarak çocukların gelişimlerine katkı sağlayacak çalışmalara önem verilmesi gerekir.

Karton ile mini davul yapımı çalışmasının detayları için youtube kanalımızda yer alan videoyu izleyebilirsiniz. Gelecek videolardan haberdar olmak için kanalımıza abone olup bildirimleri açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir