Kaş Alma Tekniği

Kaş Alma Tekniği

Sosyal Medyada Paylaşın

Kaşlar bir bayanın yüz ifadesinde çok etkilidir. Bakışları masum, çekici ya da etkili bir hale getirmek kaş şekli ile ilgilidir. Bu yüzden kaş alma dikkat gerektiren bir uygulamadır. İlk kez kaş alacak olanlar bu konuda zorlanabilirler fakat zamanla kaş alma tekniğini öğrenerek kısa sürede ve kolay bir şekilde kaş alınabilir. Kaş almayı kolaylaştıran iki unsur vardır bunlar; uygulanan kaş alma tekniği ve kullanılan cımbızdır.

Kaş Alma Tekniği

Kaş Alırken Nasıl Bir Cımbız Kullanılmalıdır

Kaş alma işlemini kolay hale getirmek için alacağımız kaşların o zaman ki durumuna göre cımbız kullanmalıyız. Henüz kaşlar çok uzamamış, ince bir kıl şeklindeyse ince uçlu küçük cımbız kullanmalıyız. Bu şekilde kaşımızı zorlanmadan alabiliriz. Alacağımız kaşlar uzamış ve kalın kıllar halindeyse o zaman düz uçlu cımbız kullanabiliriz. Bu tür bir cımbızla aynı anda birçok kaşımızı alabiliriz. Kaş almak için kullanılabilecek en ideal cımbız eğimli uçlu cımbız olmaktadır. Böyle bir cımbız ince kaş kıllarını da kalın kaş kıllarını da almamızı kolaylaştırır.

Kaş Nasıl Alınır

Kaş alma işlemine başlamadan önce kaş fırçası ile kaşlarınızı tarayın. Kaşlarınızı yukarı ve dışa doğru taradıktan sonra vermek istediğiniz şekle göre cımbızla almaya başlayabilirsiniz. Alma işlemi sırasında kaşı tek çekişte kökten almalısınız. Bunun için cımbızı alacağınız kaşın köküne doğru getirip, o noktada kıstırıp kuvvetlice çekmelisiniz. Aksi halde kaşınız kökten alınmaz sadece kopar ve birkaç gün içinde dipten görünmeye başlar. Kökten aldığınızda daha temiz ve pürüzsüz bir görünüm elde edersiniz.

Kaş alma işlemi esnasında kaşınızın doğal şeklini bozmamaya sadece çıkıntı olan bölgelerdeki fazlalıkları almaya özen gösterin. Eğer kaşlarınızın şeklinde belirgin bir değişiklik yapmak istiyorsanız, ilk seferinde bunu kuaförünüze yaptırın. Sonrasında çıkan kaşlarınızı kendiniz alabilirsiniz. Kaşları alırken üst taraflarda da çıkıntılı bir görünüm varsa, üst taraflarda da hafif düzeltmeler yapabilirsiniz. Fakat kaşlarınız normalde ince bir şekle sahipse üstlerden fazla alırsanız pek hoş durmayabilir. Kalkık kaşlar her zaman daha genç ve canlı bakışlar elde etmenizi sağlar. Bu nedenle kaşlarınızın alt taraflarını alın, üst kısımlarda sadece gerekiyorsa ufak düzeltmeler yapın.

Kaş alma sırasında canınız çok yanıyorsa buzla kompres uygulayıp canınızın acısını azaltabilirsiniz. Kaş alma işlemini yapmak için ışıklı ortamları seçin. Çünkü yeteri kadar ışık olduğunda ince kaş tellerini de rahatlıkla görüp alabilirsiniz. Kaşlarınızı almak için kullandığınız cımbızla işiniz bittikten sonra güzelce temizleyin ve hijyen kurallarına uygun olarak muhafaza edin. Uzun süre kullandığınız cımbızlarınız zamanla eskiyip paslanabilir böyle durumlarda onları kullanmayın ve yenisini alın.

Evde kaş alma sırasında hijyen kurallarına dikkat edilmelidir. Aksi halde kaşlarınızı aldığınız bölgedeki kıl kökü yerleri mikrop kapabilir. Kaşlarınızı alırken çok fazla uğraşmayın ve doğal görünümlerini bozmamaya çalışın. Kaş şekillendirme için kaş kalemi ile boşluklar doldurulup istenilen şekil verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir