Kaş ve Kirpik Güçlendiren Formüller

Kaş ve Kirpik Güçlendiren Formüller

Sosyal Medyada Paylaşın

Gür kirpikler ve kaşlar her kadının hayalidir. Bu etkiyi sağlamak için kirpiklere rimel, kaşlara da kaş kalemi vb. uygulamalar yaparak daha gür ve dolgun görünmeleri sağlanmaya çalışılır. Yapılan bu makyaj uygulamaları kısa süreli çözümler sunmaktadır. Biz bu yazımızda sizlere kaş ve kirpik gürleştirici formüller vermek istiyoruz. Bu sayede siz de evinizde düzenli olarak bu uygulamaları yaparak yıpranan, kırılan ya da dökülen kaş ve kirpiklerinizin daha gür ve dolgun görünmelerini sağlayarak etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Kaş ve Kirpik Güçlendiren Formüller

Pervin Bulgak’tan Kaş ve Kirpikleri Gürleştiren Serum Tarifi

Doğal bakıma önem veren bayanların güvendiği isimleren birisi olan ünlü kozmetolog Pervin Bulgak evde zahmetsiz bir şekilde hazırlanabilecek, yıpranan veya kırılan kaş ve kirpikleri güçlendirerek daha dolgun görünmelerini sağlayacak güzel bir formül veriyor. Bu doğal karışımı 3 hafta düzenli bir şekilde uygulayarak, kaşlarınızın ve kirpiklerinizin daha dolgun ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Ünlü güzellik koçunun bu serumu hamile bayanların kullanmaması gerektiği konusundaki uyarısını da hatırlattıktan sonra gelelim tarifimize:

Kirpik ve Kaş Gürleştiren Serum İçin Gerekli Malzemeler

 • 1 çay kaşığı hint yağı
 • 1 çay kaşığı kakao yağı
 • 1 çay kaşığı fındık yağı
 • 1 çay kaşığı tatlı badem yağı
 • Kulak pamuğu veya rimel fırçası

Yapılışı ve Uygulanışı

Küçük bir çay tabağının içinde belirtilen miktarda hint yağı, kakao yağı, fındık yağı ve badem yağını bir çay kaşığıyla güzelce karıştırın. Daha sonra bir kulak pamuğunu veya kullanmadığınız temiz bir rimel fırçasını seruma batırın. Kaş ve kirpiklerinize sürün, gözlerininizin yanmaması için karışımın gözlerinize kaçmamasına dikkat edin. Bu uygulamayı akşamları yatmadan önce makyajdan arındırmış olduğunuz kaş ve kirpiklerinize uygulayın. Gece boyunca kalan karışımı sabah temizleyin.

Ebru Şallı’dan Kaş ve Kirpikleri Gürleştiren Kür Tarifi

Bayanlara birçok doğal güzellik formülü önererek onlara güzelliğinin sırlarını tek tek açıklayan Ebru Şallı kaş ve kirpikleri gürleştiren doğal bir formül öneriyor. Denemek isteyenler için tarifi paylaşıyoruz.

Ebru Şallı’nın Kaş ve Kirpikleri Gürleştiren Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

 • 1 diş sarımsak
 • 1 çay kaşığı tatlı badem yağı
 • 1 çay kaşığı çam balı

Yapımı ve Uygulanışı

Küçük bir meyve bıçağı ile sarımsağı çok ince olarak doğrayın. Doğranmış sarımsağın içine çam balı ve badem yağını da ekleyerek güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışımı 1 gün beklettikten sonra kulak pamuğu ile günde 2 kere kaş ve kirpiklerinize sürerek uygulayabilirsiniz.

Suna Dumankaya’dan Kirpik Dökülmelerine Karşı Etkili Formül

Güzellik ve doğal bakım dediğimizde aklımıza ilk gelen isimlerden birisi olan Suna Dumankaya, dökülmeyen güçlü ve güzel kirpiklere sahip olmak isteyen bayanlara evde uygulayabilecekleri, basit ve etkili bir doğal bakım formülü öneriyor.

Suna Dumankaya’dan Kirpik Dökülmesini Önleyen Maske İçin Gerekli Malzemeler

 • 5 tane ceviz içi
 • 5 tane fındık içi
 • 1 yemek kaşığı kuyruk yağı

Yapımı ve Uygulaması

Ceviz ve fındık içini havanda döverek güzelce ezin. Daha sonra derin bir kasenin içinde kuyruk yağı ile karıştırın. İçinde kaynar su olan bir tencerenin üzerinde bu karışımı benmari usulü ısıtın ve süzgeçten geçirerek süzün. Bunu küçük bir cam kavanoza koyun ve akşamları yatmadan önce kulak pamuğunu bu karışıma batırıp kirpiklerinize uygulayın.

Suna Dumankaya’dan Kirpik Güçlendirici Maske Tarifi

Suna Dumankaya’dan kirpiklerin dökülmesini önleyen ve güçlenmelerini sağlayan güzel bir bitkisel kür tarifimiz daha var.

Gerekli Malzemeler

 • 10 gram badem yağı
 • 5 gram lanolin
 • 5 gram vazelin

Yapılışı

Verdiğimiz malzemeleri bir kapta güzelce karıştırın ve bir tencerede kaynayan suyun üzerinde benmari usulü erimesini sağlayın. Küçük cam bir kavanoza koyduğunuz bu bitkisel karışımı akşamları temizlenmiş olan kirpik ve kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Kaş ve kirpik güçlendiren bitkisel formüller sayesinde takma kirpik kullanmadan ve kaşlarınıza herhangi bir boyama işlemi uygulamadan da daha uzun ve dolgun görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir