Kaş ve Kirpik Uzatan Maskeler

Kaş ve Kirpik Uzatan Maskeler

Sosyal Medyada Paylaşın

Belirgin ve şekilli kaşlar, uzun ve dolgun kirpikler her bayanın isteğidir. Makyajla ve bazı yöntemlerle kaşları daha şekilli ve kirpikleri daha uzun göstermek mümkündür. Bunları doğal yoldan elde etmek isteyen bayanlara kaş ve kirpik uzatan maskeler kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Bu doğal maskeleri evinizde kolay bir şekilde yapabilir ve düzenli uygulamanız halinde hayalinizdeki kaşlara ve kirpiklere sahip olabilirsiniz. Denemek isteyenler maske tariflerimize göz atabilirler.

Kaş ve Kirpikleri Uzatan Hint Yağı Maskesi Nasıl Yapılır

Hint yağı ve kakao yağı kullanılarak yapılan bu doğal maskeyi düzenli olarak kullandığınızda, kaş ve kirpiklerinizin sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz. İlk birkaç kullanımda hemen gözle görülür bir değişiklik olmayabilir fakat belli bir zaman sonra istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Kaş ve Kirpikleri Uzatan Hint Yağı Maskesi Malzemeleri

  • 1 su bardağı kaynar su
  • 1 çay kaşığı Hint yağı
  • 1 çay kaşığı kakao yağı

Kaş ve Kirpikleri Uzatan Hint Yağı Maskesi Yapımı

Tenceredeki 1 su bardağı kaynar suyun içine önce Hint yağını ilave edin. Bunu biraz karıştırdıktan sonra kakao yağını da ekleyin. Tüm malzemeyi yumuşak bir krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Sonrasında ocağın altını kapatın ve kullanmadan önce biraz ılıması için bekleyin. Yapmış olduğunuz maskeyi kullanmadığınız, temiz bir rimel fırçası yardımı ile kaş ve kirpik diplerinize sürün. 5 dakika kadar bekledikten sonra kalan maskeyi de kaş ve kirpiklere yedirerek sürün. Kaş ve kirpiklerinin kısa olmasından şikayetçi olanlar, bu doğal formül sayesinde hayal ettikleri görünüme kavuşabilirler.

Kaş ve Kirpikleri Dolgunlaştıran Maske Nasıl Yapılır

Kaş ve kirpikleriniz seyrekse size vereceğimiz bu formül sayesinde, daha dolgun görünen kaş ve kirpiklere sahip olabilirsiniz. Hint yağı ve badem yağı ile yapılan bu karışım en çok uygulanan kirpik dolgunlaştırıcı maske olarak da bilinir.

Kaş ve Kirpikleri Dolgunlaştıran Maske Malzemeleri

  • 10 damla Hint Yağı
  • 10 damla badem yağı

Kaş ve Kirpikleri Dolgunlaştıran Maske Yapımı

Cam bir kasenin içinde badem yağı ve Hint yağını güzelce karıştırın. Sonrasında bu kürü pamuklu çubuk yardımı ile kirpiklerinize dipten uca doğru yedirerek sürün. Bir parça pamuğu karışıma batırın ve bunu da kaşlarınıza uygulayın. 1 saat kadar maskenin etki etmesi için bekledikten sonra yıkayarak durulayabilirsiniz.

Kaş ve Kirpikleri Güçlendiren Maske Nasıl Yapılır

Sarımsak çok eskiden beri kaşları ve kirpikleri güçlendirmek için kullanılmaktadır. Sarımsak ve badem yağı kullanılarak yapılan bu kaşları dolgunlaştıran maske sayesinde, arzu ettiğiniz daha dolgun ve güçlü kaşlarla kirpiklere kavuşabilirsiniz. Formülümüzde kullanılan badem yağı sayesinde sarımsak kokusu sizi rahatsız etmeden maskeyi uygulayabilirsiniz.

Kaş ve Kirpikleri Güçlendiren Maske Malzemeleri

  • 1 tane sarımsak
  • 1 çay bardağı badem yağı

Kaş ve Kirpikleri Güçlendiren Maske Yapımı

Sarımsağın kabuğunu soyun ve havanda döverek güzelce ezin. Cam bir kaseye aldığınız ezilmiş sarımsakların içine belirtilen miktarda badem yağı ilave edin ve güzelce karıştırın. Yapmış olduğunuz bu karışımı 1 gece bekleterek dinlendirdikten sonra, ertesi gün kaş ve kirpiklerinize uygulayın.

Sizlerle paylaşmış olduğumuz kaş ve kirpik dolgunlaştırıcı maske tarifleri sayesinde, daha etkileyici bakışlara doğal yollarla sahip olabilirsiniz. Bu maske tarifleri kaşları ve kirpikleri besler, yıpranmaların giderilmesine yardımcı olur. Böylece kaş ve kirpiklerdeki dökülme ve kırılmaların önüne geçilerek, daha gür görünmeleri sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir