Kavanoz Süsleme Nasıl Yapılır

Kavanoz Süsleme Nasıl Yapılır

Sosyal Medyada Paylaşın

Evde bulunan kullanılmayan ve atılmak için bir köşede bekleyen kavanozlarınızı değerlendirmek için kavanoz süsleme yapabilirsiniz… Süsleme yapacağınız kavanozun büyüklüğü, aklınızda tasarladığınız süsleme ve kullanacağınız malzemelere göre çalışmada değişiklikler yapabilirsiniz. Biz bu yazımızda sizler için küçük boy bir kavanozu, silikon tabancası ve pullar yardımı ile süsledik. Kavanoz süsleme nasıl yapılır sorusunun cevabını yazımızın devamında resimli anlatım ile birlikte görebilirsiniz.

Kavanoz Süsleme Nasıl Yapılır

Kavanoz süslemesi için ilk dikkat edilmesi gereken nokta, kullanacağınız malzemeler ile kavanozun uygun olmasıdır. Eğer artık malzemeleri değerlendirerek bir süsleme yapmak istiyorsanız malzemelerinize göre kavanozun boyutunu ayarlayabilirsiniz. Yeni malzemeler ile kavanoz süslemesi yapacaksanız, elinizde bulunan kavanozları süslemeye yetecek kadar malzeme temin etmeye özen gösterin. Kullanacağınız kavanozun mutlaka önceden yıkanmış, temizlenmiş olmasına dikkat edin. Kavanozu kirli iken süslerseniz daha sonra yıkarken zorlanabilirsiniz. Hatta bazı kavanozların süslemeden sonra yıkanmaması gerekir. Kullanmak istediğiniz kavanozu temizledikten sonra temiz bir bez ile silip üzerindeki fazla suyu alın. Aynı işlemi kapak süslemesi yapmak için kapağına da uygulayın.

Kavanoz Süsleme Malzemeleri

  • 1 adet orta boy kavanoz
  • Silikon tabancası
  • Eva kağıdı
  • Hasır ip
  • Dantel kurdele
  • Parlak pullar

Kavanoz Süslemesi

Örnek çalışmamızda ilk olarak kapak süslemesinden başladık. Kapağın üst kısmı için beyaz renkli bir eva kağıdından kapak boyutunda yuvarlak kesip silikon ile yapıştırdık. Burada isterseniz güçlü başka bir yapıştırıcı da kullanabilirsiniz. Kapağın yan kısımları için eva ile uyumlu olan beyaz kurdele kullandık. Yapıştırma sırasında kurdele ile eva arasında biraz boşluk kaldığı için bu alanlara yine silikon yardımı ile hasır ip doladık. En son parlaklık katmak için beyaz eva üzerine silikon tabancası ile pulları yapıştırdık.

Kapak bir kenarda kururken kavanozun ön ve yan yüzlerinin alttan yarısına kadar pullar ile kapladık. Bu pulları kaplama sırasında silikon hemen donacağı için tek tek ya da ikili olarak pulları yapıştırmanızı öneririz. Sonrasında Kavanozun orta kısmına doğru dantelli bir kurdele ile şerit çektik. Bizim kullandığımız kavanoz şekilli olduğu için bu kurdele daha hoş bir hava kattı. En son pullar arasında bulunan fazla silikonları kürdan yardımı ile aldık. Kapak ile uyumlu olması için baş kısmına bir hasır ip bağladık. İşte, yepyeni bir kavanoz elde ettik…

Kavanoz süslemesi nasıl yapılır sorusunun cevabı için videolmuza göz atabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir