Kavanozdan Kar Küresi Yapımı

Kavanozdan Kar Küresi Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Kavanozdan kar küresi yapımı son derece zevkli ve kolay bir uğraştır. Bu çalışmayı çocuklarınızla birlikte yaparak hem keyifli vakit geçirebilir, hem de onların el becerilerinin gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. Kar küresi yapımı için evinizdeki herhangi bir kullanmadığınız kavanozu değerlendireceğiniz için ayrıca masraf yapmanıza da gerek yoktur. Kendi el emeğinizle yapacağınız bu sevimli kar kürelerini evinizde kullanabileceğiniz gibi sevdiğiniz dostlarınıza da hediye edebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere kolay bir şekilde kavanozdan kar küresi yapmanın tüm adımlarını anlatıyoruz. Denemek isteyenler malzemeleri temin ederek iş başına geçebilirler.

Kavanozdan Kar Küresi Nasıl Yapılır

Kavanozdan kar küresi çocuklarınız için sevimli bir oyuncak, eviniz için de çok hesaplı ve güzel bir dekor malzemesidir. Bu sevimli bibloları evinizin tüm odalarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bundan sonra işi biten kavanozları atmak yerine bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Kavanozdan Kar Küresi Malzemeleri

  • 1 tane cam kavanoz
  • Yapıştırıcı
  • Küçük bir biblo
  • 2 çeşit renkli sim
  • Su

Kar Küresi Yapımı

  • Kavanozu güzelce yıkayın ve iyice kurulayın.
  • Kapağın tam orta kısmına yapıştırıcıyı ince bir tabaka halinde sürerek bibloyu bunun üzerine yerleştirin ve iyice yapışması için birkaç dakika hafif basınç uygulayın.
  • Kavanozun içini suyla doldurun ve simleri de içine güzelce boşaltın.
  • Bibloyu yapıştırdığınız kavanoz kapağını yerine yerleştirin ve çevirerek kapatın.
  • Son olarak kavanozu ters çevirdiğinizde kar küresi kullanıma hazırdır.

Aynı çalışmayı kadeh, kullanmadığınız küçük akvaryum hatta değişik şekilli bir su bardağı ile de yapabilirsiniz. Kavanozdan kar küresi yaparken simleri attığınız suyun içine 5-10 damla gliserin de ekleyebilirsiniz. Suya ilave edeceğiniz bu gliserin simlerin suda daha iyi yüzmesini sağlayacaktır. Cam kavanozdan kar küresi yapımı sırasında sadece kavanozun kapağına küçük bir biblo yapıştırabilir ve içine su doldurmadan kullanabilirsiniz. Yine isterseniz kavanozun içine su yerine pamuk koyup bunun üzerine simleri dökerek, daha farklı süslemeler de yapabilirsiniz. Kısacası sizlere anlattığımız kavanozdan kar küresi yapımını siz de kendi hayal gücünüze ve elinizdeki imkanlara göre uyarlayarak değişik tasarımlara imza atabilirsiniz.

Aşağıda kar küresi yapımı ile ilgili anlatımlı videoyu izleyip siz de evde kendi hediyenizi kendiniz yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir