Keçe ve Cd ile Kolay Çiçek Yapımı

Keçe ve Cd ile Kolay Çiçek Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Keçe ve cd ile kolay çiçek yapımı evde keçe tasarım yapmaktan hoşlananların ilgisini çekecek bir kendin yap çalışmasıdır. Günümüzde hobi çalışmalarında en sık kullanılan malzemelerden birisi de keçedir. Keçeden yapılan dekor ürünleri ve aksesuarlar daha uzun süre dayandığı için evde hobi çalışmaları yapanların öncelikli tercihi bu malzemedir. Keçeden çok güzel bardak altlıkları, amerikan servis, duvar süsü, kitap ayracı, kapı süsü ve daha birçok farklı aksesuar yapılmaktadır. Bu tür uygulamalarda çiçek figürü oldukça popülerdir. Bu nedenle evde keçe tasarım yapmaya yeni başlayanlar işe ilk olarak çiçek yapımını öğrenmekle başlayabilirler. Keçe çiçek yapmak için uygulanabilecek farklı kendin yap çalışmaları vardır. Bu yazımızda sizlerle bu uygulamalardan en kolay olanını paylaşmak istiyoruz. Evde kolay bir şekilde keçeden çiçek yapmak isterseniz konu hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kullanmadığınız bir cd
  • Kalem
  • İstediğiniz renkte keçe
  • Makas
  • İğne, iplik ya da silikon tabancası

Çiçeğin ortasını süslemek isterseniz bunun için küçük bir parlak taş ya da boncuk kullanabilirsiniz.

Keçe ve Cd ile Nasıl Çiçek Yapılır?

Keçe ve cd ile kolay çiçek yapımı evde keyif alarak yapacağınız bir çalışmadır. Keçeden çiçek yapmak isterseniz bunun için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • Cd’yi keçenin üzerine yerleştirin ve bunun etrafından kalem ile geçerek çizin.
  • Düz bir çiçek yapmak isterseniz bu şekilde bırakın. Çiçeğin kenarlarının tırtıklı olmasını isterseniz cd ile yuvarlak çizdikten sonra bunun etrafına kalem ile yaprak şeklinde çizgiler yapın.
  • Bu yuvarlağı makas ile keserek çıkardıktan sonra dıştan içe doğru spiral şeklinde kesin.
  • Sonraki aşamada bu spiral şeklindeki şeridi sıkı bir şekilde sararak çiçeği oluşturun.
  • En son olarak alt tarafı iğne iplik ile dikerek ya da silikon tabancası ile yapıştırarak uygulamayı tamamlayın.

Bu pratik uygulama sayesinde evde harika çiçekler yapabilirsiniz. Bu çiçekleri tek tek kullanabileceğiniz gibi isterseniz bunları ortası delik bir halkaya yapıştırarak kapı süsü ya da duvar süsü gibi dekor ürünleri de yapmanız mümkün. Keçenin üzerine cd yardımı ile yuvarlak çizdikten sonra bunu makas ile kesip, kenarlarına dikiş geçerek güzel bir bardak altlığı yapabilirsiniz. Keçeden yuvarlak parça yapmak için cd yerine daha büyük bir obje kullanarak çiçek şeklinde güzel bir amerikan servis de yapabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, keçe ve cd ile çiçek yapımı resimli anlatım bu konuda daha iyi fikir sahibi olmanızı sağlayabilir.

Keçe ve Cd ile Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Keçe ve Cd ile Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir