Keçeden Aktivite Kitabı Nedir

Keçeden Aktivite Kitabı Nedir?

Sosyal Medyada Paylaşın

Gelişme çağında küçük bebekleri olan çoğu anne ve baba keçeden aktivite kitabını duymuştur. Miniklerin el becerileri, hayal güçleri, kendi başına hareket edebilme yetenekleri ve zekalarının gelişimine katkı sağlayan aktivite kitapları aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmelerini de sağlar. Siz de bebeğiniz ya da küçük çocuğunuz ile hem eğlenceli, hem verimli vakit geçirmek isterseniz bu keçeden aktivite kitaplarını kullanabilirsiniz. Merak edenler için bu yazımızda keçeden aktivite kitabı nedir, nasıl hazırlanır ve nasıl kullanılır gibi soruların detaylarını araştırdık. Gelin şimdi birlikte bu soruların cevaplarına bakalım…

Keçeden Aktivite Kitabı Nedir, Nasıl Yapılır?

Keçeden aktivite kitabı çocukların ellerini, parmaklarını gerektiği gibi kullanmaları için hazırlanan eğlenceli kitaplardır. Her bir sayfasında farklı aktiviteler bulunan bu kitaplar, içindeki aktivitelere göre sayfa sayısına sahip olabiliyor. Kimi aktivite kitabı sadece iki sayfa ya da düz bir sayfadan oluşurken kimileri kalın bir kitap olacak kadar fazla sayfa sayısında olabiliyor. Keçeden aktivite kitapları, oyuncak satışı yapan yerlerde hazır olarak satılabiliyor. Ya da keçe işi ile uğraşan bayanlar isteğe göre bu kitaplardan hazırlayabiliyor. Eğer sizin de biraz dikiş bilginiz var ise çocuğunuz ya da sevdiklerinizin minik çocukları için bu kitaplardan hazırlayabilirsiniz. Sizlere örnek olması açısından beğendiğimiz keçeden kitap örneklerini şimdi paylaşıyoruz. Keçeden aktivite kitabı nedir, nasıl örnekleri var, gelin birlikte inceleyelim…

Keçe ile Aktivite Kitabı
Keçe ile Aktivite Kitabı

Yukarıdaki çok sayfalı keçeden kitap da birbirinden farklı aktiviteleri görüyoruz. Çocukların ilgisini çekecek canlı renkler ve sevdikleri şekiller ile hazırlanan bu kitapta cırt cırtlı yapışkan parçalara yer verilmiş. Her hangi bir şeklin eksik kalan parçasını bulma şeklindeki bu aktiviteler, çocuğun görsel zekasını da geliştirecektir.

Keçeden Eğitici Aktivite Kitabı Yapımı
Keçeden Eğitici Aktivite Kitabı Yapımı

Yine bebeklerin ve küçük çocukların çok hoşuna gidecek bir aktivite kitabı örneği… Bu örnekte meyveler, sebzeler ya da eşyaların yerine yerleştirilmesi, gerekli olan malzemelerin kullanımı söz konusu. Çocuğunuzun böyle bir aktivite kitabı ile harika zaman geçireceğine eminiz…

Keçe ile Oyun Kitabı
Keçe ile Oyun Kitabı

Market alışverişi temalı keçeden aktivite kitabı ile çocuğunuz oyun oynamaya doyamayacak. Market raflarından istediği meyve ve sebzeyi alan çocuğunuz yine keçeden paralar ile ödeme yapıp alışverişini yaparken aldığı meyve ve sebzelerin adını tekrar ederek öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Keçe ile Aktivite Kitabı
Keçe ile Aktivite Kitabı

Bağcık bağlama, eşini bulma, yol bulma, renkler ve eşleştirme gibi çocukların çok sevdiği oyunlara yer verilen yukarıdaki gibi bir aktivite kitabı, çocuğun eğlenerek öğrenmesine büyük katkı sağlayacaktır. Renk eşleştirmelerinde sürekli renkleri renkleri öğretebilir, aynı şekilde sayıları da tekrar ederek sizinle beraber çocuğunuzun da saymasını sağlayabilirsiniz.

Keçe Bebek Evi
Keçe Bebek Evi

Keçeden bebek evi, özellikle kız çocukları için çok hoş bir aktivite kitabı olabilir. Görünüşte sadece eğlenmek ve oyun oynamak için hazırlanmış gibi olan bu tarz kitaplar, çocukların hayal güçlerini genişletiyor. Anne ile oynadığı oyunlarda annenin kullandığı kelimeleri bilgi hazinesine depolayan çocuklar bu kelimeleri kullanmaları gerektiğinde kullanarak geniş bir kelime dağarcığa sahip oluyor.

Keçeden Oyun Kitabı
Keçeden Oyun Kitabı

Özellikle kız çocuklarının çok hoşuna gideceğini düşündüğümüz bu bebek odası şeklindeki keçe kitap gün içinde eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacaktır. Oyun sırasında bebeğin uyku saati geldiğinde uyuması, sabah erken kalkması, saçlarını tarayıp odasını  toparlaması gibi eğitici bilgiler verilebilir.

Keçeden Mutfak Aktivite Kitabı
Keçeden Mutfak Aktivite Kitabı

Her ne kadar kız çocuklar için gibi dursa da erkek çocukları da mutfakta vakit geçirmeyi ve mutfak ile ilgili oyunları çok seviyor. Bir evin mutfağı şeklinde hazırlanan bu örnek kitapta buzdolabı, mutfak dolapları ve fırının kapağını açarak istediğiniz yemeği hazırlayabilir, aynı şekilde çocuğunuza da yaptırabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz keçeden oyun kitabı örneklerinden hoşunuza gideni siz de evinizde hazırlayabilir, ya da resmi indirip keçe işi yapan birinden aynısını sipariş edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir