Keçeden Araba Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Keçeden araba yapımı evde keçe tasarım yapmaktan hoşlananların ilgisini çekecek bir kendin yap çalışmasıdır. Çocuğunuz varsa onun odasına dekoratif süs yapmak isterseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Son dönemlerde keçe ve eva ile dekoratif süs yapımı çok yaygın olduğu için biz de keçe ile araba yapabileceğiniz kolay bir çalışma paylaşmak istedik. Çocuk odasına sarkaç süs, kapı ve duvar süsü yapacağınız zaman bu kolay tasarım çalışması çok işinize yarayabilir. Keçe araba yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini, uygulamanın resimli ve videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Keçeden Araba Yapımı

Keçe dekoratif ürün yapımı için en ideal malzemelerden birisidir. Ucuz bir malzeme olmasının yanı sıra kolay kesilip, şekillendirilebilir. Bu özellikleri nedeni ile günümüzde pek çok kişi evde hobi ya da ek gelir amacı ile keçe tasarım yapmaktadır. Keçe tasarım yapmaya yeni başlayanlar ilk olarak kolay çalışmalarla işe başlamalıdır. Zamanla bu konuda gerekli el becerisini kazandıktan sonra daha detaylı tasarım çalışmaları da rahatlıkla yapılabilir. Size anlatacağımız keçe araba yapımı sırasında parçalar birbirine yapıştırıldığı için dikiş bilmenize gerek yoktur.

Gerekli Malzemeler

 • Araba için istediğiniz renkte keçe
 • Tekerlekler ve far için kahverengi eva
 • Camlar için beyaz eva
 • 3 farklı boyda yuvarlak nesne
 • İz sabunu ya da kalem
 • Makas
 • Silikon Yapıştırıcı

Malzeme listesinde bulunan yuvarlak nesneler araba, cam ve tekerleklerin çizimi için kullanılacağından büyüklüklerini ona göre seçmelisiniz.

Keçeden Araba Nasıl Yapılır?

Keçe ile araba şeklinde güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

 • Büyük yuvarlak nesneyi sarı keçenin üzerine koyun. Etrafından kalem ile geçerek daireyi çizin ve bunu makas ile kesin.
 • Orta boy yuvarlak nesneyi beyaz renkli keçenin üzerine yerleştirin ve daireyi çizerek makas ile kesin. Daha sonra beyaz daireyi makas ile ortadan ikiye kesin. Elinizdeki yarım daireyi de ortadan keserek camları yapın.
 • Kahverengi keçenin üzerine en küçük yuvarlak nesneyi koyup tekerlekler ve farı çizin. Bu parçaları da güzelce kesin.
 • Sarı dairenin alt tarafından küçük bir yeri makas ile kesin.
 • Camları arabanın üzerine, tekerlekleri de alt tarafına silikon tabancası yardımı ile yapıştırın.
 • Arabanın arka tarafına da farı yapıştırarak tutturun.
 • Tüm bu aşamalardan sonra keçe araba yapımı tamamdır. İsterseniz arabanın tekerleklerini pul, küçük parlak taş ya da boncuk yapıştırarak süsleyebilirsiniz.

Bu kolay uygulamayı keçe yerine eva ile de yapmanız mümkün. Çalışmayı yaparken zorlanırsanız aşağıda paylaştığımız, keçeden araba yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Keçeden Araba Yapımı Resimli Anlatım
Keçeden Araba Yapımı Resimli Anlatım

Biz küçük bir keçe araba yaptık. Arabayı biraz büyük olarak tasarlamak isterseniz daireleri çizmek için daha büyük yuvarlak nesneler kullanmanız gerekiyor. Keçe ile rengarenk keçe arabalar yaparak bunlarla çocuk odası için çok güzel bir sarkaç süs tasarlayabilirsiniz. Çocuğunuzun sevdiği renkte yapacağınız keçe arabayı onun odasına kapı ya da duvar süsü yapmak için de kullanabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı denemek isterseniz aşağıda keçeden araba yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Evde bu tarz kolay kendin yap çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, keçeden bebek şekeri yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir