Keçeden Bardak Altlığı Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Keçeden bardak altlığı yapımı ile birbirinden renkli ve hoş bardak altlıkları hazırlanabiliyor. Hem kullanışlı, hem de çok hoş bu bardak altlıklarından iki örneği bu yazımızda sizlerle paylaşmak istiyoruz. Elinizde keçeleriniz varsa siz de hemen kalıp çıkarıp bu bardak altlıklarından hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız keçeden bardak altlığı modelleri ile benzer desenler ve renklerde tabak altığı da hazırlayabilir, birlikte kullanarak tam bir takım elde edebilirsiniz. Hatta kendinizi bu konuda geliştirip ilerleyen zamanlarda hazırladığınız bu takımları satarak aile bütçesine katkı sağlayabilirsiniz.

Keçeden Bardak Altlığı Yapımı

Keçe ile Elmalı Bardak Altlığı Nasıl Yapılır

 

Keçe ile Elmalı Bardak Altlığı Yapımı
Keçe ile Elmalı Bardak Altlığı Yapımı

Keçe ile elmalı bardak altlığı yapmak için kırmızı, sarı ya da açık yeşil renkli bir alt tabana ihtiyacınız olacak. Bu alt taban keçesinden istediğiniz büyüklükte elma şablonu çıkarabilirsiniz. Elma şablonunu çıkardıktan sonra üzerinin beyaz kısmı için aynı şablondan ancak biraz daha ufak boyutlu olarak bir parça kesin. Beyaz renkli ip ile bu iki kısmı birbirine dikin. Daha sonra elmanın sap, yaprak ve çekirdek kısmı için küçük detay parçalarını hazırlayıp ekleyebilirsiniz.

Keçe ile Elmalı Bardak Altlığı
Keçe ile Elmalı Bardak Altlığı

İsterseniz elmalı bardak altlığını tam bir elma şeklinde, isterseniz yarım elma şeklinde isterseniz de ucundan bir ısırık alınmış şekilde hazırlayabilirsiniz. İsterseniz değişik bir tasarım hazırlamak için normal elma rengi dışında farklı bir renk de kullanabilirsiniz.

Keçe ile Limon Dilimi Bardak Altlığı Nasıl Yapılır

Keçe ile Limon Dilimi Bardak Altlığı Yapımı
Keçe ile Limon Dilimi Bardak Altlığı Yapımı

Keçe ile limon dilimi şeklinde bardak altlığı yapmak biraz uğraştırıcı olsa da çok hoş bir görüntüsü olduğu için denemeye değer. Bunun için ilk olarak beyaz renkli, istediğiniz boyutta daire şeklinde bir orta taban kesin. Ardından limon dilimini hazırlamak istediğiniz renkten küçük, uzun üçgenler kesin. Alt taban olarak üçgen dilimler ile aynı renkte beyaz daireden hafif büyük daire kesin. Yukarıdaki gibi üst üste koyup toplu iğne ile parçaları sabitleyin. Ardından iplik ve iğne ile dikişi yapıp tamamlayın.

Limon Dilimi Bardak Altlığı
Limon Dilimi Bardak Altlığı

Yukarıdaki gibi istediğiniz her renkte limon dilimleri hazırlayıp bardak altlığı olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz daha büyük boyutta limon dilimleri de hazırlayıp tabak altlığı olarak kullanabilirsiniz.

Keçe ile bardak altlığı çalışmalarından istediğinizi uygulayarak çok hoş ürünler elde edebilirsiniz. Elde ettiğiniz bu yeni bardak altlıkları ile misafirlerinizi ağırlayabilir, sevdiklerinize daha renkli bir ikram sunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir