Keçeden Bebek Şekeri Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Keçeden bebek şekeri yapımı kolay olduğu kadar şık bir çalışmadır. Yeni doğan bebeklerin ziyaretlerinde misafirlere dağıtılan bu sevimli çalışmalar, farklı malzemeler kullanılarak hazırlanabiliyor. Siz de sevdiklerinizin bebekleri için ya da kendi bebeğinizin doğumu için bu şekerlerden hazırlayabilir, ziyaretçilere kendi el emeğiniz ile hediyeler verebilirsiniz. Şimdi bu harika kendin yap çalışmasının detaylarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Keçeden Bebek Şekeri Yapımı

Keçeden bebek arabalı bebek şekeri yapımı için istediğiniz renklerde keçeler kullanabilirsiniz. Eğer bebeğin cinsiyeti belli ise kız bebekler için pembe, erkek bebekler için mavi keçeler kullanabilirsiniz. Cinsiyete göre renk seçmek istemeyen ya da cinsiyeti belli olmayan bebekler içinse beyaz, turuncu, yeşil, kırmızı gibi renkler kullanılabilir.

Bebek Arabalı Bebek Şekeri için Malzemeler

  • İstediğiniz renklerde farklı iki keçe
  • Şekil çıkarmak için yuvarlak kalıplar
  • Kesme işlemi için makas
  • Yapıştırma işlemi için sıcak silikon ya da güçlü bir yapıştırıcı
  • Süslemek için tül kurdele
  • Minik pullar

Bebek Arabalı Bebek Şekeri Yapımı

Keçeden bebek arabalı bebek şekeri yapmak için ilk olarak kalıplar ile yuvarlakları çizin. Bebek arabası için 1 adet büyük tekerlekleri için 2 adet küçük yuvarlak keçe kesin. Büyük yuvarlağın orta noktasından 90 derece açı ile iki çubuk çizin. Bu çubuklardan kesip keçeyi çıkarın ve bebek arabasının ön tarafını açın. Silikon ile tekerlekleri yapıştırın. Tül kurdele ve pullar ile bebek şekerini süsleyip kullanıma hazırlayabilirsiniz.

Keçe ile bebek şekeri yaparken daha şık bir tasarım olması için tüllerden de yararlanabilirsiniz. Hazır olarak satılan yuvarlak şekilli tüller sizin işinizi görecektir. Eğer tam bir bebek şekeri olmasını isterseniz hazırladığınız keçe bebek arabalarının arka kısmından tül ile minik bir torba yapabilir, şekerleri buraya yerleştirebilirsiniz.

Çok kısa sürede hazırlanan bu bebek şekerlerini, arka tarafına mıknatıs yapıştırıp magnet olarak da hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde hazırlayacağınız bebek şekerlerini ek gelir elde etmek için satabilir, hobinizi ve el becerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Çalışmanın detayları için keçeden bebek şekeri yapımı resimli anlatım görselimize göz atabilir, videomuza da göz atabilirsiniz.

Keçeden Bebek Arabalı Bebek Şekeri Resimli Anlatım
Keçeden Bebek Arabalı Bebek Şekeri Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir