Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Keçe, hobi çalışmalarında en fazla kullanılan malzemelerden birisidir. Kolay kesilmesi, şekil alması ve dikilme özelliği ile hobi ve kendin yap çalışmalarında karşımıza çıkan keçeyi bugün kalp şeklinde bir bardak altlığı olarak göreceğiz. Farklı renkte iki adet keçenin birbirine geçirilmesi ile hazırlana bu bardak altlıkları ile misafirlerinize harika sunumlar yapabilirsiniz. Biz bugün keçeden kalpli bardak altlığı yapımı çalışmasının en basit yöntemini sizlerle paylaşacağız. Aynı teknik ile isterseniz başka kalpli bardak altlıkları da hazırlayabilirsiniz.

Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Resimli Anlatım
Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Resimli Anlatım

Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Yapımı

Keçe ile bardak altlığı yapmak için ilk olarak istediğiniz kalıbı seçin. Kararınızı verdikten sonra yukarıdaki resimdeki gibi kalıpları çıkarın. Bir karton üzerine çıkardığınız kalıpları keçe üzerine sabitleyin. Bunun için ataç kullanabilirsiniz. Kalıbı sabitledikten sonra dikkatli bir şekilde keçenin kenarından kesin. Her iki parçayı da kestikten sonra birbirine geçirerek birleştirin.

Parçaları birbirine geçirirken sepet örgüsü yapın. Sepet örgüsü yaparken bir turuncu, bir beyaz kare olmasına dikkat edin. Birbirine geçirdikten sonra şeritleri uçlarından çekerek tam şeklini verin. Tam bir kalp şeklini aldıktan sonra açılmaması için silikon ya da her hangi bir yapıştırıcı ile uçlarından yapıştırabilirsiniz. İsterseniz yapıştırıcı hiç kullanmadan da bu çalışmayı hazırlayabilirsiniz.

Ucu hafif oval gelen, ortasından uzun şeritlere ayrılmış iki farklı renkli keçe ile hazırlanan keçeden kalpli bardak altlığı yapımının detaylarını aşağıda resimli anlatım olarak paylaştık. Resimdeki aşamaları uygulayarak siz de harika bir bardak altlığı hazırlayabilirsiniz. İsterseniz bu şekilde 6 ya da 12 adet kalpli bardak altlığı hazırlayıp tam bir takım oluşturabilirsiniz. Takım hazırlarken aynı desenden farklı renklerde yapabilir, ya da aynı renklerden farklı desenli kalpli bardak altlıkları hazırlayabilirsiniz. Bu konuda seçim tamamen sizin.

Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Yapımı Resimli Anlatım
Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Yapımı Resimli Anlatım

Çalışmanın detaylarını videomuzu izleyerek de görebilir, daha kolay bir şekilde bardak altlığını hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bardak altlıklarına biraz daha şıklık katıp çeyizlik olarak bile saklayabilirsiniz. Farklı tasarımlar için boncuk, pul ve keçeden süslerden destek alabilirsiniz. Fikir bizden, yapması sizden…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir