Keçeden Peçetelik Yapımı

Keçeden Peçetelik Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Keçe ile çok sayıda çalışma yapılabiliyor. Bu çalışmalardan kimi sadece dekoratif amaçlı hazırlanırken kimisi kullanım için hazırlanıyor. Keçeden peçetelik yapımı çalışmasında kullanılan keçeler ve peçetelik boyutları, dekoratif ya da kullanım için olup olmadığını belirler. Eğer şık ve tam peçete boyutunda bir keçe peçetelik yapıp süslerseniz özel misafirlerinizi ağırlarken bile kullanabilirsiniz. Son derece basit yapım aşamaları olan keçeden peçetelik çalışmasını gelin bir kere de birlikte yapalım…

Keçeden Peçetelik Nasıl Yapılır

Keçe ile peçetelik yapmak için çok fazla el becerisine sahip olmaya gerek yoktur. Bu hoş çalışma için farklı renklerde keçeler ve bir kaç ufak malzemenizin olması yeterli. Geri kalan aşamalarda hayal gücünüzü kullanarak tasarımızı yapmanız yeterli olacaktır. Sözü daha fazla uzatmadan keçe ile peçetelik çalışmasının detaylarına geçmek istiyoruz.

Keçeden Peçetelik Yapımı Resimli Anlatımı
Keçeden Peçetelik Yapımı Resimli Anlatımı

Keçeden Peçetelik Malzemeleri

  • Farklı renklerde keçeler
  • Toplu iğneler
  • Silikon tabancası ya da keçe tutacak yapıştırıcı
  • Süslemek için ponpon ya da farklı malzemeler

Keçeden Peçetelik Yapılışı

Keçeden peçetelik yapmak için ilk olarak hazırlamak istediğiniz peçeteliğin boyutuna göre kare ya da dikdörtgen şekilde keçe parçaları kesin. Renkli bir çalışma yapmak için iki farklı renk keçe kullanabilirsiniz. Daha sade bir tasarım içinse aynı renk keçe parçası kesip kullanabilirsiniz. Keçeleri kestikten sonra aynı hizada üst üste koyun. Ardından tek köşesinin iki ucundan tutup resimdeki gibi yukarısında birleştirin. Birleşim yerlerine silikon ya da güçlü bir yapıştırıcı sürüp tutturun. Yapıştırıcı kuruyana kadar eliniz ile bastırın. Bu şekilde dört kenarını kapatıp yapıştırın. Peçeteliği süslemek için köşeleri yapıştırma yerlerine dışarıdan süslemeler yapabilirsiniz. Süsleme için küçük boyutlu ponponlar kullanabilir ya da kendi keçe süsünüzü kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Keçeden Renkli Süs Yapımı
Keçeden Renkli Süs Yapımı

Keçeden peçetelik için süs hazırlarken istediğiniz kadar renk keçe kullanabilirsiniz. Eğer hazırlamak istediğiniz süs küçük boyutta olacaksa 2 renk ideal olacaktır. Boyut olarak biraz büyük süs hazırlamak isterseniz 3 ya da 4 adet farklı renk keçe kullanabilirsiniz. Renkleri ayarladıktan sonra her biri aynı genişlik ve aynı uzunlukta keçe şeritleri kesin. Bu şeritleri aynı hizaya getirip sarın. İlk olarak bir toplu iğne ile sabitleyin. Yapıştırmak istediğiniz alana toplu iğne ile yapıştırıp silikon kuruduktan sonra iğneleri çıkarabilirsiniz. Eğer silikon yerine yapıştırıcı kullandıysanız iğneleri görünmeyecek şekilde bırakabilir, daha sağlam olmasını sağlayabilirsiniz.

Keçe ile Fiyonk Yapımı * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir