Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı

Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı Videolu Anlatım

Sosyal Medyada Paylaşın

Keçeden rüzgar gülü yapımı videolu anlatım sayesinde evde kolay bir şekilde rüzgar gülü yapmanız mümkün. Rüzgar gülü okul öncesi etkinliklerde sıkça kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra dekoratif süs yapımında da kullanılan bir figürdür. Genelde kağıt ya da karton ile yapılan rüzgar gülünü keçe ile de yapmak mümkündür. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada keçe kullanılarak rüzgar gülü yapılıyor. Siz de evde kolay bir şekilde rüzgar gülü yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı

Keçeden rüzgar gülü yapımı için genelde kağıt ya da karton gibi malzemeler kullanılmaktadır. Rüzgar gülünü dekoratif süs olarak kullanacaksanız o zaman keçe ile yapabilirsiniz. Kırtasiyelerde ve hobi malzemeleri satan yerlerde her renk keçe bulmanız mümkün. Evde keçe tasarımla uğraşıyorsanız elinizde başka çalışmalardan artan keçe parçalar varsa bunları rüzgar gülü yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Şimdi gelelim uygulamayı yapmak için gerekli olan malzemelerin listesine.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte keçe
  • Cetvel
  • İz sabunu ya da kalem
  • Makas
  • Rüzgar gülünün ortasına takmak için düğme ya da parlak bir aksesuar

Keçeden Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak cetvel yardımı ile keçenin üzerine istediğiniz boyda bir kare çizin ve bunu makas ile kesin.
  • Daha sonra bu kare şeklindeki kumaşın 4 kenarına makas ile kesikler yapın. Bu kesikleri keçenin tamamına yapmamalısınız. Bunu yaparken ortada biraz pay bırakmanız gerekiyor.
  • Bir sonraki aşamada yaptığınız bu kesiklerin bir ucunu kıvırarak ortaya doğru getirin. Bunu yaparken hepsini aynı köşeden kıvırmaya dikkat etmelisiniz.
  • Tüm kenarları aynı şekilde katladıktan sonra tam ortaya arkası vidalı parlak bir aksesuar takabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra keçe ile rüzgar gülü yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu ahşap bir çubuğa geçirerek istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bu uygulamayı yaparken rüzgar gülünün ortasına parlak bir taş yapıştırabilir, boncuk ya da düğme dikebilirsiniz. Kağıt ya da karton ile rüzgar gülü yapmak istediğiniz zaman da bu yazımızda bahsettiğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, keçeden rüzgar gülü yapımı videolu anlatımı izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir