Kereviz Kokusu Nasıl Giderilir

Kereviz Kokusu Nasıl Giderilir

Sosyal Medyada Paylaşın

Kereviz kokusu nasıl giderilir sorusunun cevabını öğrendiğinizde artık bu sağlıklı sebzeyi de rahatlıkla pişirebilirsiniz. Kereviz yemeği ne kadar lezzetli olursa olsun mutfağa yayılan o kötü koku nedeni ile pek fazla tercih edilmez. Siz de kötü kokusu nedeni ile kereviz pişirmeye çekiniyorsanız bu yazımızda paylaşacağımız pratik bilgiler çok işinize yarayacaktır. Yapacağınız bazı uygulamalar sayesinde kötü kokuyu önleyerek kereviz pişirmeniz mümkün.

Kereviz Kokusu Nasıl Giderilir

Lahana Turşusu ile Kereviz Kokusu Gidermek

Mutfakta becerikli olan hanımlar kereviz kokusunu bastırmak için de bazı yöntemler uygulamaktadır. Bunlardan birisi de lahana turşusudur. Kereviz yemeği pişirirken içine 1 yemek kaşığı kadar lahana turşusu koyarak kötü kokuyu bastırabilirsiniz. Fazla turşu kullanmanız halinde yemeğin tadı değişebileceği için kullanacağınız miktarı ayarlarken dikkatli olmalısınız. Bu konuda risk almak istemiyorsanız kullanabileceğiniz başka yöntemler de mevcut.

Kereviz Kokusu için Limon Suyu

Kerevizi pişirmeden önce bunu limonlu suyun içinde bekleterek kokusunun etkisini azaltabilirsiniz. Bir tane limonu sıkın ve limon suyunu derin bir kabın içine alın. Bunun üzerine biraz da su ilave ettikten sonra temizlemiş olduğunuz kerevizi limonlu su karışımının içine koyun ve bu şekilde 20 dakika beklettikten sonra pişirin.
Kereviz Kokusunu Bastırmak için Mantar Tıpası
Kereviz kokusunu bastırmak isterseniz mantar tıpası bu konuda işinize yarayabilir. Kerevizi haşladığınız suyun içine koyacağınız temiz bir mantar tıpası kötü kokuyu çekerek yemeği gönül rahatlığı ile pişirmenize yardımcı olacaktır.

Kereviz Kokusu için Sirke

Bu yöntem sebzenin kötü kokusunu almasının yanı sıra daha iyi temizlenmesi bakımından da idealdir. Kerevizleri yıkayın ve daha sonra derin bir kabın içine yarım su bardağı sirke koyun. Bunun üzerine su ilave ettikten sonra kerevizleri bu karışımın içinde 20 dakika bekletin. Sonrasında tekrar sudan geçirdikten sonra kereviz pişmeye hazırdır.

Kerevizin kokusunu gidermek için yapacağınız uygulamalar konusunda dikkatli olmalısınız. Kullanacağınız bazı malzemeler kerevizin tadını bozabileceği için bunları ölçülü bir şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Yukarıda sizlerle paylaştığımız yöntemlerden istediğinizi kullanarak kerevizin pişerken oluşturacağı kötü kokuyu önleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir