Killi El Bakım Maskesi

Killi El Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Ellerimize bakım yapacağımız zaman tıpkı yüzümüzde olduğu gibi cilt tipine uygun ürünler kullanmalıyız. Bu şekilde ellerimize ihtiyacı olan bakımı yaparken daha güzel olmalarını da sağlayabiliriz. Şimdi sizlere tarifini vereceğimiz killi el maskesi kuru cilt tipine sahip olanların uygulayabileceği bir kürdür. Ellerinizin güzelliğine katkıda bulunacak bu maskeyi uygulamak isteyenler için tarifimiz ve uygulanışı…

Killi El Maskesi Nasıl Yapılır

Killi El Maskesi Malzemeleri

  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 2 tane yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı kil

Killi El Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maskemizi hazırlamak için derin bir kase alıyoruz ve tüm malzemelerimizi bir kaşık yardımı ile güzelce çırparak karıştırıyoruz. Hazırladığımız malzemeyi daha iyi kıvam alması için 5 dakika kadar buzluğa koyuyoruz. Sürenin sonunda killi el maskesi kullanıma hazırdır. Krem sürer gibi ellerinize sürün ve 15 dakika maskeyi beklettikten sonra ellerinizi ılık su ile yıkayıp arındırın.

Killi el maskesi içeriği bakımından ellerinizi nemlendirmeye yardımcı olan doğal bir üründür. Bu sayede elleriniz kuruyup çatlamaz, daha bakımlı ve sağlıklı olur.

Killi el maskesini haftada bir ya da kış aylarında haftada iki kere uygulayabilirsiniz. Tıpkı cilt bakım maskeleri gibi ellere uygulanan killi bakım maskesinin de uygulanmasından sonra ellerde her hangi bir sorun oluşursa bakım kürünü uygulamayın. Yaz aylarında ellerde daha az sorun olacağı için haftada bir kere ya da iki haftada bir kere de uygulayabilirsiniz.

Killi el bakım maskesi uygulanırken ayrıca başka el bakım ürünlerine gerek yoktur. Bu maskeyi uygularken başka bakım ürünlerini de kullandığınızda maskesinin etkisini göremeyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir