Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Sosyal Medyada Paylaşın

Kilolu olmak çirkin ya da rüküş görüneceğiniz anlamına gelmez, isterseniz kilolu ama çok şık ve çekici bir kadın olabilirsiniz. Kilolu kadınlar nasıl giyinmeli bunu bildiğiniz zaman, kilolarınızı gizleyip daha zayıf ve şık görünebilirsiniz. Sonuçta iş sizde bitiyor, eğer siz isterseniz giyiminizle ve kendinize gösterdiğiniz özenle kilolu ama güzel bir kadın olabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olabilecek bazı önerilerimiz var şıklığa giden yolda bunlar çok işinize yarayabilir.

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Olduğunuzdan daha zayıf görünmek istiyorsanız ilk olarak kendi bedeninizi çok iyi tanımanız gerekir. Makyajda olduğu gibi giyimde de kural, dikkati sorunlu bölgeden uzaklaştırmaktır. Diyelim ki bacaklarınız kalın o zaman dikkati bedeninizin üst kısmına çekmeniz gerekiyor. Şayet siz kalın bacaklarınız olduğu halde, dikkat çekici detaylarla bakışları bacaklarınız üzerinde toplarsanız yanlış bir vurgu yapmış olursunuz. Ön plana çıkarmanız gereken kusursuz olan bölgelerdir, böylece kusurları kamufle edebilirsiniz. Yani daha zayıf görünen yerler ön plana çıkarılırsa olduğunuzdan daha ince görünürsünüz, bu da sizin çekiciliğinizi artırır. Kullanacağınız kolye, toka vb. aksesuarların da bu konuda önemli olduğunu unutmayın. Küçük ve zarif aksesuar tercihleriniz sizi daha zayıf göstermeye yardımcı olacaktır.

Şimdi gelelim zayıf görünmek için nasıl giyinmeniz gerektiğine. Pantolon seçimlerinizde yüksek belli olanlardan şaşmayın. Yüksek belli pantolonlar bacaklarınızın daha ince görünmesini sağlar. Boyunuzda kısa ise bu tarz pantolonların altına giyeceğiniz topuklu ayakkabılarla daha uzun görünebilirsiniz. Ayakkabılarınızın topuğu çok ince olmamalı, biraz kalın topuklu olması göze daha hoş görünür. Basenlerinizi kamufle etmek istiyorsanız, etek seçimlerinizi dikişleri dikine ve kumaşı düz olanlardan yana yapın. Buna ilaveten etek altına düz ve koyu renkli çoraplar giyin. Bu şekilde basen bölgeniz ve bacaklarınız daha ince görünecektir.

Gelelim vücudun üst bölgesine, bu kısımda nasıl giyineceğiniz göğüs ve göbeğinizin durumuyla yakından ilgilidir. İri göğüslere sahipseniz öncelikle iç çamaşırı olarak toparlayıcı sütyenleri tercih edin. Dekolteden hoşlanıyorsanız V yaka giysiler tercih edebilirsiniz fakat çok derin göğüs dekolteli olmamasına dikkat edin. Dekoltenin sınırlarını zorlamanız halinde kilolarınızı gizlemek yerine, daha çok açığa çıkarabilirsiniz. Hafif bir V yaka ve buna uygun bir kolyeyle oldukça hoş görünebilirsiniz. Dik yakalar da sizi daha ince göstermeye yardımcı olabilir. Kilolusunuz fakat göğüsleriniz küçük mü? O zaman V yakalı giysilerden şaşmayın, kilolar bacak bölgelerindeyse göğüs kısmındaki güzel bir dekolte dikkatleri bu bölgeye çektiği gibi, sizin de daha uzun ve fit görünmenizi sağlayacaktır.

Giydiğiniz kıyafetlerin iri desenli olmamasına dikkat edin. Özellikle göbekliyseniz bu bölgede iri desenlerin bulunması sizi daha fazla kilolu göstermekten başka bir işe yaramayacaktır. Kıyafetlerinizin desenli olmasını istiyorsanız dikey çizgileri olan minik desenler bu konuda size yardımcı olabilir.

Giysileriniz ipek, krep veya şifon gibi hafif ve vücudunuza yapışmayan kumaşlardan olursa daha ince ve zarif görünebilirsiniz. Sert kumaşların vücut hatlarını daha çok ortaya çıkardığını unutmayın. Özel gün ve geceler için kıyafet seçeceğiniz zaman prenses yakalar ve kalın askılar üzerinizde çok hoş duracaktır. Böyle zamanlarda kullanacağınız korse de daha ince görünmenize katkıda bulunacaktır. Düz ve koyu renklerin her zaman için size avantaj sağlayabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Son olarak küçük omuz çantalarından kullanıyorsanız bu alışkanlığınızdan da vazgeçmenizin faydasını görebilirsiniz.

Kadınları daha ince gösterecek giyim tüyolarını sizlerle paylaştık. Siz de kendi vücudunuzun yapısına göre bu önerilerden faydalanarak, olduğunuzdan daha zayıf ve şık görünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir