Kırışık Karşıtı Maske Tarifi

Kırışık Karşıtı Maske Tarifi

Sosyal Medyada Paylaşın

Kırışık karşıtı maske tarifi sayesinde daha pürüzsüz ve genç görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. 25 yaşından itibaren cildimiz yavaş yavaş yaşlanmaya başlar. Dudak kenarları, iki kaşın arası ve gözlerimizin kenarlarında kırışıklıklar meydana gelmeye başlar. Bazen daha genç yaşlarda da cilt yapısı, beslenme alışkanlığı gibi farklı nedenlere bağlı olarak ciltte kırışıklık meydana gelebilir. Günümüzde medikal estetik alanındaki gelişmeler, bu tür sorunların çözümünde etkili olma da hepimizin böyle bir imkanı yok. Bu durumda kırışıklıkları fark eder etmez, tedbiri alıp evde cilt bakımı uygulayabiliriz.

Kırışıklıkların nedeni cildimizin gergin yapısını kaybetmesi olduğu için bizim yapmamız gereken cildi tekrar eski yapısına kavuşturmak olmalıdır. Bu konuda sizlere kırışıklık gideren maske yapmanızı tavsiye edebiliriz. Az sonra sizlerle paylaşacağımız ev yapımı doğal formül sayesinde, maddi imkanlarınızı zorlamadan cilt bakımınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Cildinizi besleyen kaybettiği nemi geri kazandıran ve kırışıklıkları gideren bir doğal formül arıyorsanız tariflerimize göz atabilirsiniz.

Kırışık Giderici Maske Nasıl Yapılır

Yoğurt ile Kırışık Giderici Maske Malzemeleri

  • Yarım tatlı kaşığı yoğurt
  • Yarım tatlı kaşığı portakal suyu
  • 1 tane muz

Yoğurt ile Kırışık Giderici Maske Yapımı

Muzun kabuklarını soyduktan sonra bir kaseye alın ve çatalla ezin. Üzerine yoğurt ve portakal suyunu ilave ederek, tüm malzemeyi güzelce karıştırın. Cildinizi tamamen kirlerden arınacak şekilde yıkayın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürün, 15 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayın.

Mimik çizgilerine karşı etkili maske haftada 3 kere yapılabilir. Düzenli olarak kullandığınız takdirde 3 ay içinde aradaki farkı görebilirsiniz. Kırışıklıklar derinse bu maske sayesinde görünümlerini azaltabilirsiniz.

Yeşil Çay ile Kırışık Giderici Maske Malzemeleri

  • 2 yemek kaşığı yeşil çay
  • Yarım çay kaşığı zerdeçal (toz)
  • Yarım çay kaşığı limon suyu

Yeşil Çay ile Kırışık Giderici Maske Yapımı

Maske için temiz bir kase içine yeşil çay yapraklarını koyun. Üzerine kasenin yarısını geçecek kadar kaynar su ekleyip kasenin üzerini kapatın. Bu şekilde yeşil çayın demlenmesini bekleyin. Demlenen ve soğuyan çayın suyunu bir kenarı alın. Yaprakların üzerine limon suyu ve zerdeçal tozunu ekleyip karıştırın.

Maskeyi kullanmak için ilk olarak yüzünüzü güzelce yıkayın. Ardından cildin her yerine karışımı sürün. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile maskeyi cildinizden çıkarın. Temiz ve yumuşak bir havlu ile yüzünüzü kurulayıp işlemi tamamlayabilirsiniz. Kırışıklıklar için etkili yeşil çay maskesi günlük olarak uygulanabilir. Maske içinde yer alan zerdeçal cilde hafif sarı bir renk verebilir. Bu durumda yüzünüzü biraz pudra şekeri ile yıkayıp zerdeçalın sarı rengini alabilirsiniz.

Kırışık karşıtı maske tarifi olarak yukarıdaki tariflerden istediğinizi uygulayabilirsiniz. Verdiğimiz bu maskeleri uygularken aynı anda başka bir kozmetik ürün kullanmamaya ya da başka maske uygulamamaya dikkat edin. Her ne kadar doğal olsa da zaman zaman maskelerin içinde yer alan maddeler ciltte hassasiyete neden olabilir. Çok sayıda maske ya da ürün kullanıldığında hangi malzemeden dolayı hassasiyet oluştuğu belli olamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir