Kış Diyeti Canan Karatay

Kış Diyeti Canan Karatay

Sosyal Medyada Paylaşın

Kış diyeti Canan Karatay tarafından da ele alınan, hem kilo vermeye hem de hastalıklara karşı korunmayı sağlamaya yarayan bir diyettir. Kışın en soğuk günlerinde vücudun bağışıklığının artmasını sağlayan bu diyet, kalori bakımından düşük gıdaları içeriyor. Hem sağlıklı, hem de fit bir kış geçirmek için siz de bu kış diyetini uygulayabilirsiniz.

Kış Diyeti Canan Karatay

Kış mevsimi yaz ve bahar aylarına göre daha az hareket edilen, genelde kapalı alanlarda geçirilen bir mevsimdir. Bu nedenle normalde kilo sorunu olmayanlar bile kış aylarında kilo sorunu yaşamaya başlayabilir. Canan Karatay tarafından verilen örnek kış diyeti menüsü, kalori bakımından düşük ve dengeli bir menüdür.

Canan Karatay Kış Diyeti Sabah Menüsü

Karatay’a göre kış aylarında güne çorba ile başlamak gün içinde hem tokluk hissine hem de bağışıklığın güçlenmesine katkı sağlıyor. Kelle paça ya da işkembe çorbasının yanı sıra peynir, ceviz, fındık, fıstık, badem, istenilen sayıda zeytin, tereyağı, süt ve yumurta da kahvaltı menüsünde bulunması gerekenler. Son derece zengin olan kahvaltı menüsünde hiç bir şekilde ekmeğe yer verilmiyor.

Canan Karatay Kış Diyeti Öğle Menüsü

Sabah kahvaltı menüsü zengin olduğundan öğle saatlerinde biraz hafif bir menü ile güne devam edilmesini tavsiye ediliyor. Öğle menüsü olarak pilav ya da patatese yer verilmeden mercimek yemekleri, etli veya zeytinyağlı sebze yemekleri, pirzola, biftek, bonfile yemeklerinden tercih edilebilir.

Canan Karatay Kış Diyeti Akşam Menüsü

Akşam saatlerinde beyaz et ve mevsim sebzeleri ile hazırlanmış yemekler tüketilebilir. Buğulama balık, karnabahar, pırasa, lahana, pastırmalı kuru fasulye akşam menüsünde yer alabilir. Menüye ek olarak mevsim meyvelerinden bir adet ya da çok büyük ise yarım olarak tüketilebilir.

Yukarıda verdiğimiz örnek Canan Karatay kış diyeti menülerinden her gün farklı bir yemek seçerek bu diyeti uygulayabilirsiniz. Kalıcı olarak kilo almayı önleyen ve her zaman vücudun daha dinç olmasını sağlayan bu diyet ile sağlıklı ve fit bir kış geçirmek sizin elinizde. Bu diyeti uygularken ayrıca vakit oldukça açık hava yürüyüşü yapmak ve bol su tüketmek de önemlidir. Kış diyeti menüsüne göre beslenirken başka bir diyet uygulamanız de gerekmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir