Kış Makyajı Nasıl Yapılır

Kış Makyajı Nasıl Yapılır

Sosyal Medyada Paylaşın

Bayanlara daha güzel ve bakımlı görünmelerine katkı sağlayacak makyaj tüyoları vermeye devam ediyoruz. Bugünkü konumuz kış makyajı. Kışın nasıl bir makyaj yapılmalı, solgun görünen cilde nasıl canlı bir görünüm verilebilir? sorularının cevabını da bu yazımızda bulabilirsiniz. Kışın havaların soğuması ve çevre kirliliği sonucunda cildimiz olduğundan daha cansız ve mat görünebilir. Böyle bir durumda ortaya yorgun ve yaşlı bir görünüm çıkabileceği için kış makyajı yaparken, bu görünümü engelleyecek uygulamalara baş vurulmalıdır. Bugünkü yazımızda kış makyajı nasıl yapılır sorusunun cevabı niteliğinde tüyolar veriyoruz. Bu sorunun cevabını vermeden önce kaliteli ve kış şartlarına uygun dayanıklılık özelliği olan makyaj malzemeleri kullanmaya özen göstermenizi tavsiye ediyoruz.

Kış Makyajı Nasıl Yapılır

Kışın hava şartları nedeni ile cansız ve soluk görünen cildinizi canlandırmak için yüz makyajını doğru yapmanız çok önemlidir. Yanlış bir uygulama yapmanız halinde, yüzünüz daha sağlıksız ve donuk görünebilir. Yüzünüzde sivilce ya da başka pürüzler varsa bunları kapatmak için fondöten ve kapatıcı uygulayabilirsiniz. Fondötenin ten renginizle uyumlu olmasına dikkat edin. Eğer yüzünüzde çok fazla bir pürüz yoksa kapatıcı kullanmayın. Bildiğiniz gibi kapatıcı cildin hava almasını engeller ve cildin alt tabakalarına kadar etki ederek, gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Fondöten de aynı olumsuz etkiye sahiptir, eğer çok gerekli değilse kışın gündüz makyajında fondöten ve kapatıcı kullanmayın. Fondöten kullanacaksanız miktarını iyi ayarlamaya ve yüzünüzün tüm bölgelerine eşit oranda uygulamaya özen gösterin. Yüzünüze parmak uçlarınızla sürdüğünüz fondöteni bir pamuk yardımı ile yaydırın. Bu uygulamadan sonra sıra geldi yanaklara biraz daha canlı bir görünüm kazandırmaya. Bunun için kırmızı ya da pembe tonlarında allık kullanabilirsiniz. Yüzünüze süreceğiniz çok yoğun olmayan bir allık sayesinde, yanaklarınızda doğal bir kırmızılık oluşacak ve bu sayede cildiniz daha canlı ve genç görünecektir. Yüzünüze bu şekilde doğal görünümlü  makyaj yaptıktan sonra sıra geldi göz makyajı yapmaya.

Kışın Göz Makyajı Nasıl Olmalı

Kışın göz makyajı çok abartılı olmamalı. Yoğun bir şekilde yapılan makyaj kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterebilir. Genç bir  görünüm elde etmek için gözler ve bakışlar çok önemlidir. Bu nedenle göz makyajına gereken özen gösterilmelidir. Bakışlarınızı daha canlı ve enerjik göstermek için açık renkli farlar kullanabilirsiniz. Göz kapağınıza süreceğiniz açık renkli bir far ve kirpiklerinize uygulayacağınız rimel sayesinde, sizi genç göstermeye yardımcı olacak bir göz makyajı yapmanız mümkündür.

Kışın Dudak Makyajı Nasıl Olmalı

Dudak makyajı, kışın nasıl görüneceğinizi belirleyen önemli bir detaydır. Kullanacağınız açık renkli bir ruj ve üzerine uygulayacağınız parlatıcı, dudaklarınızın harika görünmesini sağlamak için yeterlidir. Kışın soğuk havaların etkisiyle dudaklarınız çatlamış olabilir. Böyle bir durumda ilk önce hafif bir dudak peelingi uygulayarak, çatlakların oluşturacağı pürüzlü görünümü engelleyebilirsiniz. Dudaklarınızın üzerinde biriken fazla derileri hafifçe ovalayarak aldıktan sonra, bir fırça yardımı ile ruju sürebilirsiniz.

Kış makyajını anlattığımız şekilde yaptıktan sonra makyaj sabitleyici kullanarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Bu sayede makyajın yüzünüzde daha uzun süre kalmasını sağlayabilirsiniz. Kış makyajı yaparken dikkat edilmesi gerekenler konusunda özen gösterilmesi gereken en önemli nokta, cildin mat görünmesini engellemektir. Mat görünen bir cilt soğuk ve yorgun bir ifadeye bürünebilir. Bunu önlemek için yapacağınız makyaj uygulamalarında, sert çizgiler çekmekten, koyu ruj kullanmaktan ve fondöteni çok sürmekten kaçınmalısınız. Özellikle günlük yaşantınızda hiç yok denecek kadar az makyaj yaparak, doğal görünmeye özen göstermelisiniz.

Yaz Makyajı Nasıl Yapılır * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir