Kısa Abiye Elbise Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Kısa abiye modelleri fiziğine güvenen bayanların özel günleri için tercih edebilecekleri modern ve şık görünümlü elbiselerdir. Diz üstünden başlayıp daha da kısa olabilen bu elbiseleri giyecek olan bayanlar, bunların kendi vücutlarına uygun olup olmadığına dikkat etmelidir. Kısa abiye elbiseleri almadan önce mutlaka denemelisiniz. Bazen çok beğendiğimiz ve vücut ölçülerimize uygun olan bir abiyeyi evde denediğimizde üzerimize olmadığını görebiliyoruz. Böyle bir aksilik yaşamamak için elbiseyi aldığınız yerde deneyip, üzerinizde görmenizde fayda var.

Kısa abiye modelleri giyildiği zaman ayakkabı seçiminde de dikkatli olmak gerekir. Bu tarz elbiseleri daha çok minyon ve uzun bacaklı olan bayanlara tavsiye ediyoruz. Bacakları uzun fakat kalça, göbek ya da göğüs bölgesinde kilo problemi olan bayanlar dar abiye elbise tercih etmemeli. Bunun yerine bol ya da dökümlü kısa abiyeler üzerlerinde daha hoş duracaktır. Kısa abiye giydiğiniz zaman ayakkabılarınızın bilekten bağlaması olması, bacak boyunu etkileyebileceği için çok uzun bacaklı değilseniz bu detayı göz önünde bulundurmanız gerekmekte. Tüm kısa elbiseler de olduğu gibi bu kıyafetlerde de rahat edebileceğiniz tasarımları tercih etmeniz gerekiyor. Çok kısa bir elbise giydiğinizde bununla rahat oturup kalkmakta zorlanabilirsiniz. Yine aynı şekilde derin göğüs dekoltesi içeren abiye elbiseler de bulunduğunuz ortamda size rahatsızlık verebilir. Bu nedenle elbisenizin boyuna dikkat etmeli, göğüs bölgesindeki dekolteyi biraz kamufle etmek için uygun aksesuarlar kullanmalısınız. Kısa abiye seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli? sorusunun cevabı olabilecek bazı tüyoları da sizlerle paylaştık. Şimdi asıl konumuz olan sezonun en şık kısa abiye modellerini paylaşıyoruz. Trendlere uygun giyinmeye önem veren bayanlar görsellerimizi inceleyerek konu hakkında fikir sahibi olabilirler.

Kısa abiye modelleri düğün, doğum günü partisi, mezuniyet balosu ve diğer tüm özel günlerde rahatlıkla giyilebilir. Bu tür elbiselerle bacaklar açıkta olacağı için üst kısımlarda aşırı dekolte olmamalı. Sırt bölgesinde dekolte olabilir. Bu sezon en çok tercih edilen abiye elbiseler arasında dar ve derin sırt dekolteli tasarımlar bulunuyor. Kısa abiyelerde siyahtan kırmızıya, mordan beyaza tüm renkleri tercih edebilirsiniz. Önemli olan seçeceğiniz rengin sizin ten renginizle uyumlu olması.

Abiye elbiseyi gece giyecekseniz ışıltılı modeller uygun olabilir. Gündüz giyecekseniz işlemeli ve taşlı tasarımların yerine daha sade fakat şık modellere yönelebilirsiniz. Kısa abiye modellerini sadece genç bayanlar değil her yaş grubundan bayan giyebilir. Buradaki en önemli konu bu elbiselerin vücudunuza uyması ve onları nasıl taşıyacağınızı iyi bilmek.

Bu yazımızda sizlerle kısa abiye elbise modelleri ilgili bazı tüyoları paylaştık. Fiziğiniz müsaitse siz de bu modellerden ilham alarak kendinize en çok yakışacak abiye modelini rahatlıkla seçebilirsiniz. Verdiğimiz bilgilerin ardından şimdi de sezonun en çok tercih edilen kısa abiye elbise modelleri 2018 resimlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Kısa Abiye Elbise Modelleri 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir