Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir

Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir

Sosyal Medyada Paylaşın

Kısa saça nasıl şekil verilir sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Son yıllarda kısa saç modelleri bayanlar arasında favori olduğu için biz de bu konuyu ele almaya karar verdik. Kısa saça şekil vermenin zor olduğunu düşünenler, yazımızı okuyarak bunun aslında düşündükleri kadar zor olmadığını görebilirler.

Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir

Kısa saçı nasıl şekillendireceğiniz, saçınızın uzunluğuna bağlıdır. Erkek tipi dediğimiz çok kısa saçlara sahipseniz bunlara şekil vermek için biraz jöle kullanabilirsiniz. Saçlarınızı hafifçe ıslattıktan sonra biraz jöle sürerek, geriye doğru tarayabilirsiniz. Daha modern bir şekil vermek için saçlarınızın yan taraflarını geriye doğru yatırırken, önleri yukarı kaldırarak şekil verebilirsiniz.

Kısa saça en uygun şekillerden birisi de saçları alın bölgesine yaydırmaktır. Alnı geniş olan bayanlar saçlarını düz olarak veya yandan ayırarak alın bölgesine dökebilirler. Bu sayede bölgedeki açıklık kamufle edilirken, saçlara da güzel bir şekil verilmiş olur.

Kısa saçlara ıslak görünüm vererek de sezonun saç trendlerine uygun bir model yapabilirsiniz. Daha doğal bir görünüm isterseniz, saçlarınızı taradıktan sonra biraz saç şekillendiricisi sürerek olduğu gibi de bırakabilirsiniz.

Düz kısa saçları maşa ile dalgalandırarak şekil verirken, kıvırcık ve dalgalı saçlara da saç düzleştirici yardımı ile istediğiniz şekli verebilirsiniz. Bu tür uygulamalarda kullanılan yüksek ısı saçları yıprattığı için çok sık uygulamamanızı tavsiye ediyoruz.

Saçlarınız çok kısa değil ise saçın bir tarafını yandan geriye doğru tarayıp sabitleyerek, diğer tarafı önlerle birlikte alnınıza doğru şekillendirebilirsiniz. Hatta saçlarınızı gözünüzün üzerine doğru tarayarak daha çekici ve güzel görünebilirsiniz.

Bob saç kesimine şekil vermek için saçlarınızın arkalarını biraz kabartabilirsiniz. Lob saç kesiminde ise saçınızı yandan ayırıp, bir tarafını arkaya doğru taradıktan sonra tel toka ile sabitleyerek yanları kazıtılmış gibi görünüm verebilirsiniz.

Kısa saçı şekillendirmek için saç bandı ve toka gibi saç aksesuarlarından da faydalanabilirsiniz. Özel bir davete katılacağınız zaman saçlarınıza düz ya da dalgalı şekil verdikten sonra küçük parlak tokalardan kullanabilirsiniz.

Kısa saça kolay şekil vermek için saçlarınızı kestirirken buna uygun bir model seçmelisiniz. Küt saç, bob ve asimetrik kısa saç modelleri kolay şekil verebileceğiniz kısa saç kesimleri arasında en çok tercih edilen modellerdir.

2018 Bayan Kısa Saç Modelleri * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir