Kızılcık Suyu Maskesi

Kızılcık Suyu Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Ellerimiz sürekli açıkta olduğu için onların bakımsız ve yıpranmış olduğunu gizlemek mümkün değildir. Bu yüzden ellerimizin bakımını ihmal etmemeliyiz. Özellikle kuru cilt tipine sahip olan eller bakımına dikkat edilmediği zaman cilt kuruluğu, kızarıklık, pul pul dökülme ve çatlak gibi sorunlarla karşılaşılır. Bunlar ellerimizin güzelliğini etkilediği kadar canımızın yanmasına da neden olabilecek sorunlardır. Kızılcık suyu maskesi yaparak ellerinizdeki kuruluğu giderip nemlendirmeye yardımcı olabilirsiniz. Güzellik reçetelerine bu tarifi eklemek isteyenler için malzeme listemiz ve yapılışı…

Kızılcık Suyu Maskesi Nasıl Yapılır

Kızılcık suyu maskesi el bakımı için yapılan özel bakım maskelerinden birisidir. Kuruyan, çatlayan ve acıyan eller için uygulanan kızılcık suyu maskesini ilk kez uygulamadan önce deneme amaçlı elin küçük bir kısmında denemenizi öneririz. Eğer uygulama yaptığınız bölgelerde kızarma, şişme, yanma, sivilcelenme gibi sorunlar oluşursa kızılcık suyu ile el maskesi uygulanmamalıdır. Bir sorun oluşmaz ise ellerin tamamına uygulanabilir.

Kızılcık Suyu Maskesi Malzemeleri

  • 2 tatlı kaşığı kızılcık suyu
  • Yarım fincan esmer şeker

Kızılcık Suyu Maskesi Yapılışı

Uygulamaya başlamadan önce ellerinizin temiz olduğundan emin olmalısınız. Küçük bir kabın içerisine esmer şekeri alın ve üzerine kızılcık suyunu ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız kızılcık suyu maskesi ile ellerinizi ovun. 5 dakika kadar işlemi uyguladıktan sonra ellerinizi ılık suyla yıkayıp durulayın. Kızılcık suyu maskesi elleriniz için peeling etkisi gösteren bir uygulamadır. Meydana getirdiği ikili etki ile ellerinize bakım yaparken aynı zamanda da güzelleşmelerini sağlar.

Yazımızda kısaca kızılcık suyu maskesi nasıl yapılır sorusuna yanıt verdik. Siz de ellerinizden şikayetçi iseniz düzenli olarak bu maskeyi yapıp yumuşak, pürüzsüz ve daha güzel ellere sahip olabilirsiniz.

Ciltteki Lekeler için Karbonat Maskesi * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir