Kolay Örgülü Saç Modelleri Resimli Anlatım

Sosyal Medyada Paylaşın

Saç örgüsü ile bayanların severek kullandıkları saç yapma tekniklerinden birisidir. Kimi zaman tek başına kullanılan bu teknik, kimi zaman diğer saç teknikleri ile birlikte kullanılabilir. Günümüzde bayanlar saç örgüsü ile hazırlanan saç modellerini günlük hayatta, iş yerlerinde, okulda ya da gece davetlerinde kullanabiliyor. Gidilecek mekana göre seçimi yapılan örgülü saç modellerinden 5 tanesini sizler için bu konumuzda ele aldık. Evde herkesin çok basit bir şekilde yapabileceği kolay örgülü saç modelleri resimli anlatım ve detaylarına gelin birlikte göz atalım…

Örgü ile Kolay Topuz Modeli

Örgü ile Topuz Modeli
Örgü ile Topuz Modeli

Orta boy saçlarınız varsa ve şekil vermekte zorlanıyorsanız, bu örgülü saç modeli tam size göre… Model için ilk olarak saçlarınızı iki yana ayırın. Çok fazla sıkmadan normal saç örgüsü şeklinde örüp uçlarına ince lastik takın. İlk hazırladığınız örgünün ucunu diğer örgünün başlangıç yerine sabitleyin. Aynı şekilde diğer örgüyü de karşı örgüye sabitleyin. Saç modelinin uzun süre dayanması için saç spreyi ya da şekillendirici kullanılabilir.

Örgülü Üçlü Topuz Modeli

Örgülü Saç Topuzu Modeli
Örgülü Saç Topuzu Modeli

Uzun saçlarınıza şekil vermekte zorlanıyor, her zaman aynı saç modelini yapmaktan sıkıldıysanız, bu kolay örgü saç modeli tam size göre… Modele başlamadan önce saçlarınızı hafif ıslatarak güzelce tarayın. Ardından üç eşit parçaya ayırın düz saç örgüsü yapın. Uçlarını saç renginize uygun tokalar ile bağlayın. Sonra her bir örgüyü kendi etrafında yuvarlak olacak şekilde sarıp tel tokalar ile sabitleyin. İşte yepyeni saç modeliniz hazır bile.

Günlük Örgülü Saç Modeli

Örgü Saç Modeli
Örgü Saç Modeli

Günlük işlerinizi yaparken saçlarınızın buna engel olmasını önlemek için toplamanıza ya da topuz yapmanıza gerek yok. Her uzunlukta saç için ideal olan yukarıdaki örgülü saç modelini günlük, okul ya da iş yeri için kullanabilirsiniz. Saçlarınızın ön ve arka kısmından tutam tutam alarak örgü içine ekleyerek yapacağınız bu saç modeli ile sade ama şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Örgüden Taç Saç Modeli

Örgü Taç Saç Modeli
Örgü Taç Saç Modeli

Saçlarınızı yarı toplu kullanmayı seviyorsanız bu modeli kesinlikle denemelisiniz. Model için saçların ön kısımlarından tutamlar alarak örgüye başlanır. Bu örgüler ense kısmında üst üste getirilerek tel tokalar ile sabitlenir. Düz, dalgalı hatta yatıştırılmış kıvırcık saçlarda bile uygulanabilir.

Zik Zak Örgü Modeli

Zik Zak Örgü Modeli
Zik Zak Örgü Modeli

Kolay örgü saç modelleri arasında en dikkat çekenlerden bir tanesi de zik zak örgülü saç modelidir. Özellikle uzun saçlar için farklı bir model olan bu saç örgüsünde salık bırakılan saçlardan tutam tutam alınıp örgü içine eklenir. Bu şekilde yapılan örgü saç rengi ile aynı tonlarda lastik bir toka ile tutturulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir