Kolay Pop İt Yapımı

Kolay Pop İt Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Kolay pop it yapımı ile kendi pop itinizi kendiniz tasarlayabilirsiniz. Son derece basit bir şekilde hazırlanan bu pop itleri her evde bulunan malzemeler ile zevkinize göre renklendirebilir, isterseniz sevdiğiniz müzik grupları ve şarkıcılara özel tasarımlar hazırlayabilirsiniz. Şimdi sizi daha fazla merakta bırakmadan çalışmanın detaylarına geçmek istiyorum.

Kolay Pop İt Yapımı

Evde pop it yapımı için değişik malzemeler ve yöntemler kullanılıyor. Neredeyse pop it çeşitlerinden bile daha fazla olan bu yöntemlerden birisi de boş ilaç tabletleri ile pop it yapımı… Daha önce kullanılan ilaç kalıplarını atmadan sakladıysanız, siz de bu kolay pop itlerden hazırlayabilirsiniz.

İlaç Tabletinden Pop İt Yapımı için Malzemeler

  • Boş ilaç tabletleri
  • Makas
  • Bant
  • Çift taraflı bant
  • Kalem
  • Renkli kalemler
  • Kağıt
  • Yapışkanlı eva
  • Kağıt delici

İlaç Tabletinden Pop İt Yapımı

İlaç tabletlerini kullanarak pop it yapmak için ilk olarak ilaç tabletlerinin içleri dolu ise boşaltın. Sonrasında arkasında kalan fazlalıkları eliniz ile temizleyin. Eğer ilaç tabletlerinizin üzerinde kimi yerleri şeffaf, kimi yerleri renkli kalırsa koyu renkli bir oje ile sadece taban kısımlarını boyayabilirsiniz. Aynı işlem için isterseniz renkli kağıtlar ile kaplama yöntemini de kullanabilirsiniz. Bu işlemden sonra pop iti kendi zevkinize göre süsleyebilir, tasarımını kişiselleştirebilirsiniz. Örnek çalışmamızda Black Pink etiketi hazırlayıp tablette boş olan kısma çift taraflı bant ile yapıştırdım. Daha sonra grubun renkleri olan siyah ve pembe yapışkanlı simli evalardan kağıt deleceği ile yuvarlak parçalar çıkardım. Bu parçaları tablet üzerine desenli şekilde yapıştırdım. Siz isterseniz bu aşamada eva kullanmadan da süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz sadece renkli kalemler ile boyayabilir ya da renkli kağıtlar, kartonlar ile de süslemeleri yapabilirsiniz. Eğer simli eva kullanmak istemezseniz, normal eva da kullanabilirsiniz.

İlaç tabletleriniz daha küçük boyutlu ise boyama yaparken çok ince fırçalar kullanmanızı öneririm. Son derece basit bir şekilde hazırlanan bu pop itlerin yapım videosunu Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz.

Pop İt Nedir * Tıklayın

Mini Pop İt Yapımı * Tıklayın

Kağıttan Pop İt Yapımı * Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir