Koltuk Altı Kararması için Doğal Çözümler

Koltuk Altı Kararması için Doğal Tarifler

Sosyal Medyada Paylaşın

Koltuk altı kararması farklı nedenler ile her bayanda ortaya çıkabilir. Yaz aylarında straplez, ip askılı ya da sıfır kol kıyafetler giyildiğinde daha fazla rahatsız edici olan koltuk altı kararması için özel içerikli bakım kremleri kullanılabilir. Tek başına ya da yanında etki arttırıcı losyonlar ile kullanılan bu kremler, bazı hassas ciltlerde soruna neden olabilir. Bu durumda koltuk altı kararması için doğal tarifler uygulanmalıdır.

Koltuk Altı Kararması için Gülsuyu Karışımı

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı gül suyu
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu
 • 1 tatlı kaşığı gliserin

Gerekli olan malzemeleri bir kase içinde karıştırın. Karışımı koltuk altlarınıza sürün. Bir kaç dakika masaj yaparak yedirin. Bu şekilde uyuyup sabaha kadar bekletin. Sabah ılık su ile yıkayıp temizleyin. Koltuk altı kararması geçene kadar karışımı uygulayabilirsiniz.

Koltuk Altı Kararması için Karbonat Karışımı

Malzemeler

 • Yarım yemek kaşığı karbonat
 • Yeterli miktarda su

Karbonat ve yeterli miktarda suyu karıştırın. Macun kıvamına gelen bir karışım elde edin. Karışımı koltuk altlarınıza sürün. 10-15 dakika bekletin. Kuruduktan sonra ılık su ile durulayın. Renk açılana kadar her gün ya da iki günde bir kere uygulayabilirsiniz.

Koltuk Altı Kararması için Patates Uygulaması

Malzemeler

 • 2 dilim patates ya da 2 tatlı kaşığı patates suyu

Koltuk altı kararmasına doğal çözüm olarak patates kullanmak isteyenler patates dilimlerinden ya da patates suyundan yararlanabilirler. Patates dilimi yöntemi için 2 dilim patates kullanmak yeterlidir. Her bir koltuk altını bir dilim patates ile ovmak rengin zaman içinde açılmasını sağlayacaktır. Patates suyu içinse katı meyve sıkacağına patates koyup suyunu çıkarın. Koltuk altına sürüp 30 dakika bekletin. Süre sonunda ılık su ile yıkayın. 2 hafta boyunca her gün uygulanması yeterli olacaktır.

Koltuk Altı Kararması için Pirinç Unu Karışımı

Malzemeler

 • 2 tatlı kaşığı çiğ süt
 • 1 tatlı kaşığı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı pirinç unu

Temiz bir kap içinde bütün malzemeleri macun kıvamı alana kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı koltuk altına sürün. 1-2 dakika ovalayın. 15 dakika kuruması için bekletin. Sonrasında ılık su ile durulayın.

Koltuk Altı Kararması için Portakal Kabuklu Karışım

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı gül suyu
 • 1 tatlı kaşığı çiğ süt
 • 2 tatlı kaşığı kurutulmuş portakal kabuğu

Malzemeleri bir kap içinde karıştırın. Karışımı koltuk altlarına uygulayıp 5 dakika bekleyin. Süre sonunda ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Bu uygulamayı her banyo öncesinde yapabilirsiniz. Uygulama malzemeleri içinde yer alan portakal kabuğu tozu için 2-3 adet portakalı soyup güneşte kurutun. Kuruyan kabukları blenderden geçirip cam bir kavanoza koyun. Kapağı kapalı şekilde saklayabilir, ihtiyaç olunca kullanabilirsiniz.

Koltuk altı kararması nasıl geçer sorusuna doğal çözümler ile cevap vermeye çalıştık. Sizde bu yöntemlerden istediğinizi uygulayıp rahatsız edici kararmalardan kurtulabilirsiniz. Bu yöntemlerden sadece bir tanesini uygulamanızı öneririz. Aynı anda birden fazla uygulanması etkilerini azaltacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir