kozalaktan-minyatür-çam-ağacı-yapımı

Kozalaktan Minyatür Çam Ağacı Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Kozalaktan minyatür çam ağacı yapımı pratik kendin yap çalışmaları arasında yer alıyor. Az malzeme ve kısa sürede evinizi güzelleştirecek bu çalışma için çocuğunuzdan yardım alıp birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz. Evinizin her köşesinde kullanabileceğiniz bu küçük çam ağaçlarını farklı tasarımlar ile hazırlayıp sevdiklerinize hediye edebilir, satarak kazanç elde edebilirsiniz.

Kozalaktan Minyatür Çam Ağacı Nasıl Yapılır

Kozalak ile minyatür çam ağacı yapmak için gerekli olan malzemeleri hobi marketlerden ya da kırtasiyelerden temiz edebilirsiniz. Kozalağı boyamak için ahşap boyası, guaj boya ya da akrilik boya kullanabilirsiniz. Kapatıcılık özelliği daha yüksek olduğu için ahşap boyası kullanmanızı öneririz. Renk olarak yeşil çam ağacı renginin dışında başka renk tonlarını da kullanıp daha farklı çalışmalar hazırlayabilirsiniz. İsterseniz boya seçimini simli boyalardan yana kullanabilir ya da normal boyanın içine sim dökerek parlaklık katabilirsiniz. 

Kozalaktan Minyatür Çam Ağacı Yapımı Malzemeleri

  • Düzgün görünümlü çam kozalağı
  • İstediğiniz renk tonunda boya
  • Boyamak için kalın bir boya fırçası
  • Çam ağacını süslemek için boncuk ve pullar
  • Kozalağın büyüklüğüne uygun saksı
  • İsteğe bağlı vernik

Kozalaktan Minyatür Çam Ağacı Yapımı

Çalışma için kullanacağınız çam kozalağının dişlerinin düzgün olmasına dikkat edin. Kullanmadan önce mutlaka üzerinde varsa eğer toz ve çamuru temizleyin. Ardından elinizde tutarak ya da bir yere sabitleyerek güzelce her yerini boyayın. Boyanın kuruması için bekleyin. Kuruyan minyatür çam ağacının üzerine boncuk, pul ya da ip gibi süslemeler yapıp en son görüntüsünü verebilirsiniz. 

Hazırladığınız minyatür çam ağacı çalışmasını uygun büyüklükte bir saksı içine yerleştirin. Özel bir hediye hazırlamak ya da farklı bir tasarım yapmak için saksıyı da boyayıp süsleyebilirsiniz.

Kozalak ile çam ağacı yapımı okul öncesi çalışmaları olarak da tercih edilebilir. Kozalağın boyanması ve süslemesi aşamasında çocuğunuzdan yardım alarak boyama yeteneğinin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. 

Bu çalışmayı isterseniz ana görseldeki gibi şişe mantarı üzerine monte yaparak da değerlendirebilir, sabitleyerek kullanabilirsiniz. Çalışma için çam ağacını hazırlayıp şişe mantarına bir çubuk ile sabitleme yöntemini kullanabilirsiniz. Çalışmanın detayları için aşağıdaki resimli anlatıma göz atabilir, kozalaktan çam ağacı yapabilirsiniz. 

Kozalaktan Minyatür Çam Ağacı Yapımı
Kozalaktan Minyatür Çam Ağacı Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir