Saça Krepe Nasıl Yapılır

Krepe Nasıl Yapılır

Sosyal Medyada Paylaşın

Saça krepe nasıl yapılır sorusunun en pratik cevabı bunun için özel olarak üretilmiş olan krepe tokalarından kullanmaktır. Biz bugün böyle bir tokaya sahip olmayanların da kolayca krepe yapabilmeleri için evde krepe yapımını anlatacağız. Son yıllarda uzun ya da kısa saç modellerinin çoğunda krepe uygulanmaktadır. At kuyruğu ve havalı topuz modellerinde bu uygulamaya sıkça rastlamaktayız. Saçların tepesine ya da önüne yapılan bombelere krepe denilmektedir. Bu çok kolay modeli uygulamak için kuaför olmaya ya da size birisinin yardımcı olmasına gerek yok. Biraz dikkat ve doğru yöntemi kullanarak siz de harika krepe yapabilirsiniz.

Evde Saça Krepe Nasıl Yapılır

Krepeli saç modelleri her zaman saçların daha dolgun ve havalı görünmesini sağlar. İnce telli ve seyrek saçları krepe yaparak hacimli göstermek mümkündür. Krepe yapmak için tek ihtiyacınız olan şey, saçlarınıza uygun bir tarak. İnce dişli bir tarak kullanmak bu anlamda işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Krepe yapmak için saç fırçası da kullanılabilir fakat bu şekilde saçlarda daha fazla elektriklenme olacağı ve bu da saçları dolaşık göstereceği için tavsiye etmiyoruz.

  • Uygulamaya başlamadan önce saçlarınızı güzelce tarayın. Saçlarınızda dolaşıklık olması uygulamayı zorlaştıracağı ve sonrasında da çirkin bir görünüm oluşturacağı için dolaşıklık varsa bunları açmayı ihmal etmeyin.
  • Saçlar hazır olduktan sonra hangi bölgeye krepe yapacağınıza karar verin ve daha sonra o bölgeden 3-4 tel kadar saç sırası ayırın.
  • Krepe yapacağınız saçları tarak ile ayırdıktan sonra bunları yukarı doğru dikkatli bir şekilde kaldırın.
  • Sonrasında tarağı saç diplerine yerleştirin ve saçı uçtan dibe doğru ittirerek kabarmasını sağlayın. Krepe istediğiniz dolgunluğa ulaşana kadar bu işleme devam edin.
  • Krepeyi tarak ile dikkatli bir şekilde düzeltin ve önceden ayırdığınız saç tutamları ile krepenin üzerini örtün. Bu şekilde saçlarınızda doğal görünen bir krepe ortaya çıkacaktır.
  • Sonrasında ister bu şekilde ister topuz ya da at kuyruğu yaparak uygulamayı sonlandırın.

Bu yöntem sayesinde kısa sürede ve hiç zorlanmadan saçlarınıza krepe uygulayabilirsiniz. Verdiğiniz şekli korumak için biraz saç spreyi kullanabilirsiniz.

Evde krepe yapımı bu şekilde olup, isteyen herkes rahatlıkla uygulayabilir. Saçlarınıza bu bahsettiğimiz yöntem ile krepe yaptıktan sonra havalı bir at kuyruğu ya da dikkat çekici bir topuz yaparak, girdiğiniz her ortamda dikkat çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir