Küçük Yatak Odalarının Dekorasyonu

Küçük Yatak Odalarının Dekorasyonu

Sosyal Medyada Paylaşın

Geniş yatak odası sayısı çok azdır. Küçük yatak odalarının dekorasyonu oldum olası bayanları zorlamıştır. Bir yatak ve bir dolabın sığabileceği kadar dar olan bu mekanlar, yatmak dışında kadınların uğramak istemediği havasız ve ölü mekanlardır. Sağlığımız için rahat bir uyku çok önemlidir ve ferah olmayan bir ortamda kolay kolay uyuyamayız uyusak bile tam olarak dinlenmiş olarak uyanamayız. Hem göz zevkimiz hem de rahat bir uyku için yatak odası dekorasyonu çok önemlidir. Dar yatak odasının dekorasyonu nasıl olmalı sorunun cevabını bulabilmek, sorunumuzu çözmeye yardımcı olacaktır.

Küçük Yatak Odalarının Dekorasyonu

Yatak odalarına hayat verecek bazı sihirli dokunuşlarla, odanın atmosferini değiştirmek elinizde. Dar odaların tamamı için uygulanan kural yatak odası için de geçerlidir, yani açık renk duvarlar. Beyaz veya şampanya rengi odanızı olduğundan daha geniş gösterirken, daha ferah ve iç açıcı bir hava oluşturacaktır.

Yatak odanız sadece yatağınızı alacak kadar küçük olabilir fakat bu durum canınızı sıkmasın. Bu tarz küçük odalarda duvar raflarından faydalanılabilir, duvarlara yaptıracağınız küçük raflar odanın dekorunu güzelleştirirken bazı eşyalarınızı koymak için de ideal bir alan oluşturacaktır. Yatağınızın yan tarafına yerleştirilecek birkaç sıra küçük ve zarif raf makyaj malzemelerinizi yerleştirebileceğiniz güzel bir makyaj masası olacaktır. Diğer raflara da açık renkli dekoratif resim çerçevelerinden yerleştirebilirsiniz.

Küçük odaları daha geniş ve ferah göstermeye yarayan aynalar da yatak odası için tercih edilebilir fakat odanızda aynalı bir dolap bulunuyorsa duvarınızda ayna hoş durmayabilir. Ayna yerine duvarınıza küçük bir tablo asarak da aynı hoş etkiyi oluştırabilirsiniz. Dar mekanların duvarlarında kullanılan tabloların da uyumlu olmaları için enlemesine uzayan tablolardan kullanabilirsiniz. Büyük tablolardan kaçınmanız gerektiğini unutmayın.

Yatak odanızda gömme dolap bulunuyorsa bu sizin mekanı genişletmeniz açısından son derece avantajlı bir durumdur. Yatağınızın başı bu gömme dolapların orta kısmına açılacak boşluğa yerleştirildiğinde hem odanızda biraz daha yer açılır, hem de farklı bir tarz elde edebilirsiniz.

Perdeler de dekorasyonun önemli parçalarındandır, yatak odalarınız için ağır güpürlü perdeler biraz kaba durabilir. Bunların yerine küçük pencereleriniz için zarif ve açık renkli tül perdeleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle odanız daha fazla ışık alır ve ferah bir havaya bürünebilir.

Yatak odası dekorasyonunun en önemli parçası yatak örtüleri ve nevresimlerdir. Doğru yapılmış bir tercihle, bir anda yatak odanızda bahar havası esebilir. Açık renk ve minik çiçekli nevresimler göze hoş göründüğü gibi odanızın dekorunu tamamlamaya da yardımcı olur. Yatak örtüsü seçiminizi de düz renklerden yana yapmaya dikkat ederseniz odanızdaki renk ve uyum bütünlüğünü sağlayabilirsiniz.

Küçük yatak odalarının dekorasyonu hakkında verdiğimiz bu bilgiler ışığında sizler de kendi zevkinize göre bir dekorasyon yapıp, yatak odalarınızı ruhsuz ve ölü mekanlar olmaktan kurtarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir