Eşarp ile Topuklu Ayakkabı Yenileme

Eşarp ile Topuklu Ayakkabı Yenileme

Sosyal Medyada Paylaşın

Eşarp ile topuklu ayakkabı yenileme isteyen herkesin evde kolaylıkla yapacağı bir kendin yap çalışmasıdır. Bayanların vazgeçilmezi olan topuklu ayakkabılar son dönemlerde farklı şekillerde süslenerek yenilenmektedir. Bu tarz pratik uygulamalar sayesinde topuklu ayakkabılar süslenerek daha şık bir hale getirilebilir. Ayakkabı yenilemek için kullanılan malzemeler arasında parlak taşlar, boya, sim ve kumaş ilk sıralarda yer almaktadır. Bu malzemeler farklı yöntemlerle ayakkabılara tutturularak çok güzel süslemeler yapılmaktadır. Bu yazımızda bahsedeceğimiz eşarp ile ayakkabı yenileme de böyle çalışmalara güzel bir örnektir. Bu uygulamayı evde denemek isterseniz gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Eşarp ile Topuklu Ayakkabı Nasıl Yenilenir

Eşarp ile Topuklu Ayakkabı Yenileme Malzemeleri

  • 1 çift topuklu ayakkabı
  • 1 tane eşarp
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında desenini beğendiğiniz bir eşarp ya da başka bir kumaş kullanabilirsiniz.

Eşarp ile Topuklu Ayakkabı Yenileme Yapılışı

Kumaş ile Ayakkabı Yenileme
Kumaş ile Ayakkabı Yenileme

Eşarp ile ayakkabı yenilemek çok kolay bir uygulamadır. Özellikle yazlık topuklu ayakkabılarınızı bu yöntemle yenileyerek, farklı tarzınızla dikkat çekebilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak eşarbı makas ile ortadan ikiye kesin.
  • Kestiğiniz eşarp parçalarını ayakkabının üst tarafına uygun boyutta katlayın.
  • Bu eşarbı ortadan ikiye katladıktan sonra topuklu ayakkabının tam ortasına getirin ve burada düğüm yapın.
  • Düğümü attıktan sonra kumaşlardan birisini ayakkabının sağ tarafına diğerini de sol tarafına doğru sarın.
  • En son kalan fazlalık kumaş parçalarını makas ile kesin ve uçları ayakkabının iç tarafına görünmeyecek şekilde yapışkan ile güzelce tutturun.
  • Diğer ayakkabıya da aynı işlemi uyguladıktan sonra yeni ayakkabınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde yazlık ayakkabılarınızı daha şık ve havalı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak sandaletleri de yeni bir görünüme kavuşturmanız mümkün. Yazlık terlik modellerine de bu yenileme tekniği kolay bir şekilde uygulanabilir. Eski göründüğü için kullanmadığınız ya da sade tasarımından sıkıldığınız ayakkabılarınız varsa hemen bu yöntemi uygulayarak onları yeniden severek kullanabilirsiniz. Özel bir davete katılacağınız zaman düz bir topuklu ayakkabıyı bu şekilde dantel kumaş ile süsleyerek abiye ayakkabı haline getirebilirsiniz. Bu kolay uygulamayı evde denemek isterseniz yukarıda paylaştığımız, eşarp ile topuklu ayakkabı yenileme resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir