Kuru Ciltler için Avokado Maskesi Tarifleri

Kuru Ciltler için Avokado Maskesi Tarifleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Kuru cilt yapısına sahip olanlar, yağ dengesini sağlamak için nemlendirici malzemeler kullanmalıdır. Nemlendirici kozmetik ürünlerin yanında nemlendirici özelliği bulunan ev yapımı maskeler de cilt yapısının düzelmesine katkı sağlayabilir. Sizlerle bu yazımızda kuru ciltler için avokado maskesi tarifleri ve yapılışlarını paylaşacağız. Cildinizin ihtiyacına göre bu maskelerden istediğinizi uygulayıp daha hoş ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Avokado Maskesi

Cildiniz yapısı gereği ya da mevsim şartlarına bağlı olarak kuruyorsa bu maske tam size göre. Avokado maskesi hem cildinize kaybettiği nemi geri kazandır, hem de sağladığı peeling etkisi nedeni ile cildinizi ölü hücrelerden arındırarak derinlemesine temizler.

Malzemeler

  • 1 tane avokado

Yapılışı ve Uygulaması

Avokadoyu ortadan ikiye bölün ve çekirdeğini çıkartın. Daha sonra bir kaşık yardımı ile etli kısmını kabuğundan ayırın. Bu kabukları atmayın çünkü maskeden önce bunlarla peeling uygulayacağız. Çıkardığınız avokado içini bir kaseye alın ve çatalla ezerek, püre haline getirin. Maskeyi bu şekilde hazırladıktan sonra ilk olarak yüzünüze avokado kabuklarının iç kısmını sürerek 5 dakika kadar, hafif bir peeling uygulayın. Sonrasında avokado maskesini parmak uçlarınız yardımı ile cildinize uygulayın. 10 dakika etki etmesi için bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak temizleyin. Bu maskeyi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Zeytinyağlı Avokado Maskesi

Kuruyan cilt kırışıklığa müsait hale gelir. Ciltte oluşan kırışıklıklar kişiyi olduğundan daha yaşlı göstereceği için bu konuda tedbirli olmalı ve kırışıklık önleyici doğal bakım maskelerine başvurmalıyız. Kuruyan cildinizi gençleştirecek ve kırışmasını önlemeye yardımcı olacak, ev yapımı etkili bir maske tarifini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Malzemeler

  • Yarım muz
  • 1 kahve kaşığı zeytinyağı
  • 1 kahve kaşığı portakal suyu
  • 1 yemek kaşığı avokado

Yapılışı ve Uygulaması

Avokadoyu ve muzu cam bir kasenin içine alın ve ezerek püre yapın. Bu pürenin içine portakal suyu ve zeytinyağını ilave ederek, hepsini güzelce karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün. 15 dakika beklettikten sonra, bol ılık suyla yıkayarak durulayın.

Kuru Ciltler İçin Ballı Avokado Maskesi

Kuruyan cildinizin buruşuk bir yaprak görünümü almasını önlemek için düzenli olarak nemlendirici bir maske uygulayabilirsiniz. Size bu anlamda en etkili olan avokado maskesinin tarifini veriyoruz. Uggulayın, siz de cildiniz üzerindeki faydalarını görün.

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı avokado
  • 1 kaşığı badem yağı
  • 3 damla gül yağı
  • 1 çay kaşığı organik bal

Yapılışı ve Uygulaması

Avokadoyu bir kasenin içinde ezerek püre yapın. Daha sonra içine diğer malzemeleri de ilave ederek güzelce karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra, yüzünüzü ılık suyla yıkayarak arındırın. Bu maske içeriği nedeni ile cildin gözeneklerini küçülterek, daha sıkı bir görünüm kazanmasına da yardımcı olur.

Sizlerle paylaştığımız kuru ciltler için avokado maskesi tariflerinden sadece bir tanesini uygulamanız gerekir. Aynı anda birden fazla maske uygulaması faydadan çok zarara neden olabilir.

Yağlı Ciltler için Avokado Maskesi Tarifleri * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir