Kuru Ciltler için Maya ve Süt Maskesi

Kuru Ciltler için Maya ve Süt Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Kuru ciltler için maya ve süt maskesi son dönemlerde en fazla uygulanan maskelerden birisidir. Kısa sürede hazırlanıp çok kolay bir şekilde cilde uygulanan kuru maya maskesi, aynı anda çok sayıda cilt sorununun çözülmesini sağlar. Cildi beslerken nemlendirme ve pürüzsüzleştirme özellikleri de sunan kuru maya-süt maskesini düzenli uygulayarak harika bir cilde kavuşmak mümkündür.

Kuru Maya ve Süt Maskesi Nasıl Yapılır?

Kuru maya ile hazırlanan maskeler, cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve nemi sağlar. Farklı çeşitleri bulunan bu maskelerin hazırlanma aşamasında kullanılan ekstra malzemeler cilt yapısına uygun şekilde eklenip kullanılır. Kuru ciltlere özel kuru maya maskesi cildin kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlar ve pul pul dökülmeyi engeller. Özellikle mevsim geçişlerinde ya da soğuk kış günlerinde cildin kendini toplaması için düzenli olarak kuru maya maskesi uygulanabilir.

Malzemeler

  • Yarım kaşık maya
  • 1 kaşık süt
  • 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı ve Kullanımı

Kuru maya maskesini hazırlamak için derin ve geniş bir kase kullanabilirsiniz. Maskeyi sürmek için parmak uçlarından yararlanabilir ya da özel maske fırçalarından kullanabilirsiniz. Maske için gereken malzemeleri temiz bir kap içinde karıştırın. Pürüzsüz kıvam alana kadar maskeyi karıştırdıktan sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Maskeyi göz ve dudak çevresine çok fazla yaklaştırmadan her yere eşit şekilde sürün. Eğer ihtiyaç duyuyorsanız malzemeleri aynı ölçüde arttırıp dekolte bölgesine de aynı maskeden uygulayabilirsiniz.

Maskeyi cilde uyguladıktan sonra kuruması ve iyice işlemesi için 20 dakika bekleme süresi geçmesi gerekir. Bekleme süresinin sonunda cildinizi maskeden arındırmak için parmak uçlarınız ile kazıyın. Ardından bol su ile yıkayıp durulayın. Tamamen durulandıktan sonra temiz bir havlu ile kurulayın.

Kuru ciltler için kuru maya maskesi aşırı kuru ciltler için haftada iki kere, az kuru ciltler için haftada bir kere uygulanmalıdır. İlk uygulamadan itibaren etkisini göstermeye başlayan kuru maya maskesini ihtiyacınız olduğu sürece uygulayabilirsiniz. Bazı karma ciltler sadece mevsim geçişlerinde kuruma yaşar. Bu tür cilde sahipseniz mevsim geçişi zamanlarında geçici olarak kuru maya maskesini uygulayabilirsiniz. Yağlı ya da normal cilt tipine sahipseniz, kendi cildinize uygun  kuru maya maskelerini uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir