Kuruyan Rimel Tekrar Nasıl Kullanılır

Kuruyan Rimel Tekrar Nasıl Kullanılır

Sosyal Medyada Paylaşın

Kuruyan rimel tekrar nasıl kullanılır sorusunun cevabını verdiğimiz bu yazımızı okuduktan sonra işe yaramaz diyerek atmayı düşündüğünüz rimeli tekrar kullanabilirsiniz. Rimel, kirpiklerimizi daha uzun ve dolgun gösterdiği için göz makyajının en önemli malzemesidir. Kuruyan rimel, birçok bayanın yaşadığı ortak sorunlar arasında bulunur. Böyle bir durumda rimel kullanılamayacağı için çöpe atılır ve yenisi alınır. Eğer siz de bu sorunu yaşıyorsanız rimeli çöpe atmayın ve sizlere önereceğimiz yöntemlerden herhangi birini deneyerek, rimeli tekrar eski haline getirmeyi deneyin. Kuruyan rimeli tekrar kullanmak için onu yumuşatmak gerekir, bunu yapmak ise sandığınızdan çok daha kolay olabilir.

Kuruyan Rimeli Yumuşatmak İçin Yapılması Gerekenler

  • Sıcak su: Bu konuda uygulayabileceğiniz en kolay yöntem sıcak su uygulamasıdır. Bir kapta suyu kaynatın ve rimeli ağzı kapalı bir şekilde sıcak suyun içinde bekletin. Kabın içindeki su soğuduktan sonra rimeli içinden çıkarıp kullanabilirsiniz.
  • Zeytinyağı: Kullandığınız rimel kurumuş ya da sertleşmeye başlamışsa, mutfağınızda bulunan zeytinyağını kullanabilirsiniz. Rimelin içine birkaç damla zeytinyağı damlatın ve fırçası yardımı ile rimeli karıştırın. Uygulayacağınız bu basit yöntem sayesinde hem rimel yumuşar hem de zeytinyağının kirpikleri güçlendirici etkisinden faydalanma imkanınız olur.
  • Eyeliner sıvısı: Her bayanın makyaj malzemeleri arasında bulunan eyeliner de, kuruyan rimeli yumuşatma yöntemleri arasında kullanılabilir. Bu sıvıdan rimel kabının içine birkaç damla damlatarak sorunu kolay bir şekilde çözebilirsiniz.
  • Gül suyu: Cilt için harika bir tonik olan ve güzel kokusu hepimizin çok sevdiği gül suyu da, kuruyan rimeli tekrar kullanıma hazır hale getirebilir. Rimel fırçasına biraz gül suyu sürün ve bu fırçayı rimel kabına batırıp çıkarın.
  • Nemlendirici krem: Yüz ve vücudunuzun çeşitli yerlerini nemlendirmek için kullandığınız kremler aynı zamanda kuruyan rimeli de yumuşatabilir. Rimel fırçasına biraz sıvı nemlendirici sürün ve fırçayı rimel kabına batırıp çıkarın. Bu sayede rimel fırçası ve rimel kolaylıkla yumuşayacaktır.
  •  Badem yağı: Birçok bayanın doğal bakımda kullandığı badem yağı sayesinde kuruyan rimel tekrar eski haline döndürülebilir. Birkaç damla badem yağını rimelin içine damlatın ve güzelce karıştırın. Tüm yapmanız gereken bu kadar, sonrasında hem rimel tekrar yumuşar, hem de badem yağının kirpik uzatıcı etkisi sayesinde bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

Kuruyan rimeli ve sertleşen rimel fırçasını yumuşatma yöntemleri sayesinde, rimeli çöpe atmak yerine evdeki doğal ürünlerle tekrar kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Eğer kullandığınız rimel kurumaya başladıysa siz de vakit kaybetmeden, bu yöntemlerden istediğinizi deneyebilirsiniz. Rimeli yumuşatmak için zeytinyağı ve badem yağı gibi doğal yağlardan kullandığınızda, aynı zamanda kirpiklerinizin daha güçlü olmasına da katkıda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir