Limon Maskesi Sivilce Tedavisi

Limon Maskesi Sivilce Tedavisi

Sosyal Medyada Paylaşın

Limon maskesi sivilce tedavisi için uygulanabilecek doğal maske tariflerinden birisidir. Hem kadın, hem erkeklerde ergenlik ile birlikte başlayan sivilce sorunlarının çözümü için özel kozmetik maskeler ya da doğal karışımlı maskeler uygulanabilir. Evde ya da özel merkezlerde uygulanan bu maskelerin geneli, ciltteki sivilcelerin kurutulması varsa eğer lekelerinin yok edilmesinde etkilidir. Evde çok rahat bir şekilde hazırlanan ve hemen uygulanan limon maskesi ile de daha sağlıklı ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkün.

Limon Maskesi Faydaları

Limon Maskesinin Faydaları
Limon Maskesinin Faydaları

Farklı malzemeler ile karıştırılıp hazırlanan limon maskelerinin ayrı ayrı faydaları vardır. Aşağıda verdiğimiz maddeler, sivilceler için limon maskesi tarifinin faydalarıdır. Bu limon maskesi;

  • Cilt rengini açma ve cilt beyazlatma için etkili şekilde kullanılabilir.
  • Ciltteki kirli gözeneklerin açılıp temizlenmesi için düzenli olarak kullanılabilir.
  • Cildin parlaması ve daha sağlıklı görünmesini sağlar.
  • Ciltteki lekelerin yok edilmesinde önemlidir.
  • Ciltteki siyah noktaların tedavisi için kullanılabilir.
  • Yağlı cilt yapısı bulunanların ciltlerindeki yağ oranını dengeler.

Kısaca limon maskesinin faydalarından bahsettikten sonra maskenin malzemeleri ve uygulanışına geçmek istiyoruz.

Limon Maskesi Sivilce Tedavisi

Limon Maskesi
Limon Maskesi

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için gerekli malzemeleri bir kase içinde karıştırın. Kasenin porselen ya da cam olmasına dikkat edin. Karışan ve homojen kıvam alan malzemeleri parmak ucu ile hafifçe bastırarak cilde uygulayın. Masaj yaparak cildin tamamen maskeyi emmesini sağlayın. Yarım saat bu şekilde ciltte bekletin. Süre sonunda ılık su ile maskeyi temizleyebilirsiniz.

Limon maskesi zaman zaman hassas ciltlerde alerjiye neden olabilir. İlk defa uygulayacaklar için mutlaka test yapılması gerekir. Bu test için biraz maske harcından yüzün küçük bir kısmına sürün. 5 dakika bekletin. Maskeli alanda kızarıklık, kaşınma ya da benzer şekilde bir alerjik reaksiyon yoksa yüzün tamamına uygulanabilir. Bu maskenin düzenli olarak haftada sadece 1 kere uygulanması yeterlidir. Maskeyi arındırmak için sadece su kullanılması gerekir. Uygulama sonrasında cilt çok kurursa doğal bir nemlendirici sürülebilir. İsterseniz bu nemlendiriciyi de kendiniz evde hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Sivilceler için Pratik 5 Cilt Maskesi Tarifi * Tıklayınız

Sivilceler için Kil Maskesi * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir