Makyaj Bazı Çeşitleri Nelerdir

Makyaj Bazı Çeşitleri Nelerdir

Sosyal Medyada Paylaşın

Makyaj bazı, esas makyaj uygulamasından önce cilde uygulanan bir kat uygulamadır. Bu uygulamayı yaparken kullanacağınız makyaj bazının çeşitlerine dikkat etmeniz gerekir. Makyaj bazı çeşitleri, cilt yapısı ve yapılacak olan makyaja göre değişiklik gösterebilir. Makyaja başlamadan önce hangi renk tonlarında bir makyaj uygulaması yapacağınıza karar verip ona göre makyaj bazı çeşitlerinden birini seçebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için makyaj bazı çeşitleri nelerdir sorusunun cevabını detaylı bir şekilde ele aldık. Siz de bu yazımızı inceleyerek en uygun makyaj bazı çeşidini seçebilirsiniz.

Makyaj Bazı Çeşitleri Nelerdir

Makyaj bazı çeşitleri yapılarına göre makyaj bazları ve renklerine göre makyaj bazları olmak üzere iki ana kategoriye ayrılmaktadır. Yapısına göre olan makyaj bazları matlaştırıcı makyaj bazı, gözenek küçültücü makyaj bazı, nemlendirici makyaj bazı ve hd makyaj bazı olmak üzere çeşitlere ayrılır. Cildin yapısı ve uygulanacak olan makyaja göre bu baz çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz. Renklerine göre makyaj bazı çeşitlerinde ise uygulamak istediğiniz makyajın renklerine uygun tonlara dikkat etmeniz gerekir. Genel olarak makyaj bazları, yeşil, mavi, soğuk pembe, sarı, şeftali tonlarında makyaj bazları olarak çeşitlere ayrılır.

Yapılarına Göre Makyaj Bazı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılarına göre makyaj bazı seçimi yaparken cilt yapısını göz önüne almanız gerekir. Kuru yapılı bir cildiniz varsa, makyajın daha uzun süre kalıcı olması ve daha güzel görünmesi için mutlaka nemlendirici özelliği olan makyaj bazlarından kullanmanız gerekir. Böylelikle cildin kuruluğundan dolayı uygulanan makyajın pul pul kalkıp dökülmesi sorununun önüne geçebilirsiniz. Kuru ciltlerin aksine, yağlı bir cilt tipiniz var ise kesinlikle nemlendirici makyaj bazlarından uzak durmanız gerekir. Bunun yerine matlaştırıcı özelliği bulunan makyaj bazlarından kullanmanız gerekir. Matlaştırıcı makyaj bazları, yağlı ciltlerin genelinde ortaya çıkan parlama sorununun çözümü için etkili olacaktır.

Gözenekli bir cildiniz var ise, yaptığınız makyaj altında bu gözenekleri gizleme özelliği bulunan makyaj bazları kullanmanız gerekir. Gözeneklerin içine girerek silikon yapısı sayesinde bu gözenekleri pürüzsüzleştiren gözenek kapatıcı makyaj bazları, dikkat kullanıldığında doğal bir görünüme kavuşmayı sağlar. Eğer gece özel bir davete katılacak ve davette resim de çektirecekseniz, kullanmanız gereken makyaj bazı HD makyaj bazı olmalıdır. Profesyonel resim çekimleri için de makyaj yapılırken uygulanan bu makyaj bazı resimlerde tüm cilt kusurlarını kapatmak için idealdir.

Renklerine Göre Makyaj Bazı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Renklerine göre makyaj bazı seçiminde yapılarına göre makyaj bazı seçimine göre daha az zorlanacaksınızdır. Açık renk cilt tonuna sahip olan bayanlar soğuk pembe renk tonlarında makyaj bazı kullanabilir. Bu şekilde çok açık ve oluk duran ten rengini eşitleyebilirler. Çok koyu renk cilt rengine sahip olanlarda tek renk cilt tonu sorunu için karamel renginde makyaj bazı uygulaması yapılabilir. Açık cilt rengine sahip kırmızı lekeleri olan bayanlar makyaj bazı olarak yeşilimsi makyaj bazı kullanabilirler. Koyu renk tonuna sahip ciltlerin yorgun ve soluk görüntüsünü yok etmek için karamel ve şeftali renk tonlarında makyaj bazı uygulanabilir.

Yukarı belirttiğimiz makyaj bazı çeşitleri genel olarak bu şekildedir. Siz de doğru makyaj bazı seçip kullanarak harika bir makyaja ilk adımınızı atabilirsiniz.

Makyaj Bazı Nedir Nasıl Kullanılır * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir