Makyaj Bazı Nedir Nasıl Kullanılır

Makyaj Bazı Nedir Nasıl Kullanılır

Sosyal Medyada Paylaşın

Makyaj bazı nedir nasıl kullanılır sorusunun  cevabı makyaj yapma aşamasında önemlidir. İster günlük makyaj yapmak, ister özel davetler için gece makyajı yapmak için olsun bu ürünü kullanmak isteyenlerin mutlaka bilmesi gereken önemli noktalar vardır. Yazımızın devamında sizler için makyaj bazı hakkında bazı genel bilgileri paylaşacağız.

Makyaj Bazı Nedir

Makyajın önemli malzemelerinden birisi olan makyaj bazı hakkında ilk bilinmesi gereken makyaj bazı nedir sorusunun cevabıdır. Ürünün kullanmadan önce malzemenin ne olduğunun bilinmesi daha etkili şekilde kullanılmasını sağlayacaktır. Makyaj bazı, en temel tanımı ile cilde yapılan ilk renklendirme aşamasıdır. Tıpkı bir evin boyanmasından önce atılan astar boyalar gibi genel leke ve renk değişikliklerinin giderilmesi için cilde de makyaj bazı uygulanır. Makyaj bazları jel, toz ve krem şeklinde üretilip satılmaktadır. Tercih edilirken kullanım sıklığı ve kullanıcının isteğine göre bir seçim yapılabilir. Makyaj bazının markasına göre fiyatında ve kullanımındaki etkisinde farklılıklar görülebilir.

Makyaj Bazı Nasıl Kullanılır

Makyaj bazı cilt tonunun eşitlenmesi için kullanılan bir malzemedir. Bu malzemeyi kullanırken bazı önemli noktalara dikkat edilmesinde fayda vardır. Bu önemli noktaları maddeler halinde aşağıda bulabilirsiniz.

  • Makyaj bazı makyaja başlarken ilk adımdır. İlk kat olan bu ürünün mutlaka temiz bir cilde uygulanması gerekir. Bu nedenle makyaja başlamadan önce cildin tamamen temizlenmesi gerekir.
  • Makyaj bazının etkisinin artması için bazı kullanmadan önce cildinize nemlendirici krem kullanmanız gerekir. Bu nemlendirici kremin seçimini yaparken cilt yapınıza uygun olmasına özen gösterin. Cildinize uyguladıktan sonra 2-3 dakika bekleyip ardından makyaj bazını uygulayın.
  • Makyaj bazını cildinize az miktarda uygulamanız yeterli olacaktır. Yaklaşık bir nohut büyüklüğünde makyaj bazı kullanmanız yeterli gelecektir.
  • Makyaj bazını cildinize parmak uçlarınızla ya da sünger yardımı ile sürebilirsiniz.
  • Makyaj bazını uyguladıktan sonra fondoteni uygulamadan önce 2-3 dakika kadar beklemeniz gerekir.
  • Makyaj bazını uygularken göz bölgesine temas etmemesine dikkat edin. Aksi halde gözleriniz zarar görebilir.
  • Makyaj bazını cildinizin her yerine uygulamaya dikkat edin.

Makyaj bazı kullanırken cilt problemlerinize dikkat etmeniz gerekir. Eğer problemli bir cildiniz varsa makyaj bazı uygulamadan önce doktorunuza başvurabilir, cildiniz ile ilgili uygun makyaj bazı önerilerini öğrenebilirsiniz.

Makyaj Bazı Çeşitleri Nelerdir * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir