Makyaj Sabitleyici Sprey Yapımı

Makyaj Sabitleyici Sprey Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Uzun süre uğraşıp onca emek verdikten sonra yaptığımız makyajın mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını isteriz. Yapılan makyajın akmaması ve uzun süre kalıcı olabilmesi için makyaj sabitleyici sprey kullanılması gerekir. Özellikle makyaj tazeleme imkanı olmayan bir ortamda bulunulacağı zaman mutlaka makyaj sabitleyici ürünlerden kullanılması gerekir.

Makyaj Sabitleyici Sprey Ne İşe Yarar

Makyaj sabitleyici sprey sadece makyajınızın yüzünüzde bozulmadan kalmasını sağlamaz aynı zamanda yaptığınızın makyajın daha güzel görünmesine de katkıda bulunur. Nasıl mı?

Yüzünüze fondöten uygulamadan önce makyaj sabitleyici sprey sürerseniz, cildinizin daha kusursuz ve ışıltılı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Makyajınızı yaptınız ve pudranın fazla kaçtığını farkettiniz, bu durumda uygulayacağınız makyaj sabitleyici sprey durumu kurtarmanıza yardımcı olacaktır.

Göz farı uygulamaya başlamadan önce, kullanacağınız fırçanın üzerine makyaj sabitleyici sprey sıktığınızda farınızın kalıcı olmasını sağlamanın yanında, daha belirgin ve parlak görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Herkesin hazırda kullanabileceği böyle bir ürün olmayabilir. Fakat isterseniz evde kendiniz doğal makyaj sabitleyici sprey yapabilirsiniz. Çok az ve oldukça ekonomik ve sağlıklı malzemelerle yapabileceğiniz bu makyaj sabitleyici sayesinde makyajınız dağılmadan, akmadan ve bozulmadan en özel anlarınızın tadını çıkarabilirsiniz. Doğal makyaj sabitleyici sprey yapmak isteyenler için malzemeleri ve yapılışını veriyoruz….

Makyaj Sabitleyici Sprey Nasıl Yapılır

Makyaj Sabitleyici Sprey Malzemeleri

  • 1 ölçek gliserin
  • 2 ölçek gül suyu
  • Birkaç damla zeytinyağı
  • Küçük bir sprey şişesi

Makyaj Sabitleyici Sprey Yapımı

Sprey şişesinin içine belirtilen miktarda zeytinyağı, gül suyu ve gliserini koyduktan sonra güzelce çalkalayarak malzemelerin birbiriyle iyice karışmasını sağlayın. Yaptığınız doğal makyaj sabitleyici sprey kullanıma hazırdır.

Makyaj sabitleyici spreyi kullanacağınız zaman, her defasında güzelce çalkalayın ve gözlerinizi kapatarak 15 cm’lik bir mesafeden yüzünüze sıkın. Spreyinizi serin bir yerde muhafaza ettiğiniz taktirde 2 ay kadar bozulmadan saklayabilirsiniz.

Makyaj Sabitleyici Sprey makyaj yapmayı seven her bayan için gerekli bir üründür. Bu sayede ister iş hayatında ister özel yaşantınızda yapacağınız makyajın daha kalıcı olmasını sağlayabilir ve akmış makyaj gibi güzelliğinizi gölgeleyebilecek kötü durumlarla karşılaşmazsınız. Sizlere verdiğimiz tarif sayesinde evinizde doğal makyaj sabitleyici sprey yapabilir ve bu sayede siz de kusursuz makyajın tadını çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir