Mandallar ile Minyatür Şövale Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Şövale, ressamların resimlerini rahat yapmak için kullandıkları resim sehpasına verilen isimdir. Günümüzde ev dekorasyonunda da önemli yere sahip olan şövaleler, minyatür olarak evin en güzel köşesine yerleştirilebiliyor. Hediyelik eşya ya da minyatür ürünler satan yerlerde küçük boyutlu şövaleler hazır olarak satılıyor. Ancak bu hoş dekoratif ürünü tahta mandallar ile evde kendiniz de yapabilirsiniz. Nasıl mı? Cevabı için mandallar ile minyatür şövale yapımı çalışmasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mandallar ile Minyatür Şövale Nasıl Yapılır

Mandal ile minyatür şövale yapmak son derece basit ve hoş bir çalışmadır. Az malzeme ile kısa sürede hazırlanan minyatür şövalelerin üzerine sizin için özel olan bir notu yerleştirip saklayabilir ya da resim çerçevesi olarak değerlendirebilirsiniz. Çalışma masası üzerinde, televizyonluk raflarında ya da kitaplık gözlerinde konumlandırılabilir. İsterseniz hazırladığınız şövaleyi ahşap boyası ile boyayıp farklı renkte hoş bir dekoratif ürün elde edebilirsiniz. Verdiğimiz kısa bilgilerin ardından şimdi malzemelere geçebiliriz.

Mandallar ile Minyatür Şövale Malzemeleri

  • 6 adet tahta mandal
  • Bir adet tahta çöp şiş
  • Silikon ya da tutkal tabancası

Mandallar ile Minyatür Şövale Yapımı

Tahta Mandallar ile Minyatür Şövale Yapımı
Tahta Mandallar ile Minyatür Şövale Yapımı

İlk çöp şişten küçük bir parça kesin. Bu parçanın her iki ucuna bir adet mandal tutturun. Mandallar bu şekilde birbirine paralel olarak duruyor pozisyonda iken bir diğer mandalı ortada boş kalan kısma iki mandala ters gelecek şekilde takın. İlk yerleştirdiğiniz mandalların arka ayak kısımlarına birer tane daha mandal takın. Mandalların birleştiği yere silikon tabancası ile silikon sıkın. Bir adet mandalı enlemesine bu silikon üzerine yapıştırın. İşte minyatür şövale kullanıma hazır bile. Eğer silikon tabancası yoksa aynı görevi tutkal tabancaları da görecektir. Önemli olan mandalların güçlü bir yapıştırıcı ile birbirine yapıştırılması. Aksi halde minyatür şövalenin kullanım süresi kısa olacaktır.

Evde kısa sürede hazırladığınız minyatür şövaleleri sevdiklerinize armağan edebilir ya da toplu olarak yapıp satabilirsiniz. Sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapmak için de minyatür şövale kullanabilir, bir kaç minyatür şövale üzerine sevdiğiniz resimlerinizi yerleştirebilir ya da sevdiğinize vermek istediğiniz mesajı yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir