Mat Ruj Trendi

Mat Ruj Trendi

Sosyal Medyada Paylaşın

Geçen kış aylarından beri popülerliği artan mat ruj trendi tüm hızıyla devam ediyor. Günlük ve gece makyajında kullanılabilen mat ruj, dudakları ile dikkat çekmek isteyen bayanların favorisi. İnce dudakları daha kalın ve çekici göstermeye yardımcı olan mat ruj, kalın dudakların çekiciliğini de arttırmak da son derece etkilidir. Bu yazımızda mat ruj sürmenin püf noktaları hakkındaki tüyoları sizlerle paylaşıyoruz.

Mat Ruj Nasıl Sürülür

Siyah, bordo ve kırmızı renkler sonbahar ve kış ayları için idealken, yaz aylarında mor ve turuncu rujlar makyaj trendleri arasında yükselişe geçecek. Eğer hala mat ruj almadıysanız mor ya da turuncu olanlardan bir tane edinmenizin şimdi tam zamanı. Mat ruju bir fırça ile dudaklarınıza sürün.

  • Dudaklarınız kalınsa dudak kalemi kullanmayın. İnce dudakları olan bayanlar ilk önce mat rujla aynı renkte bir dudak kalemi ile dudak çizgisinin biraz dışından çerçeve çekerek işe başlayabilirler.
  • Dudak kalemi sürdükten sonra bir pamuk yardımı ile bunu yaydırın. Bu sayede dudaklarınızda daha doğal bir görünüm oluşur.
  • Sonrasında dudaklarınıza ruju sürün.
  • Mat rujun çekiciliğini azaltmamak için ten makyajını da mat tonlarda yapın.
  • Yanaklarınıza hafif bir allık uygulayın
  • Mat ruja en uygun göz makyajı sade ve hafif şekilde olandır. Biraz eyeliner ve rimel yeterlidir.

Mat ruj sürmenin püf noktaları konusunda gerekli bilgileri verdikten sonra gelelim bu rujların makyaj yaparken size sağlayacağı avantajlara. Sezonun makyaj trendleri arasında bulunan mat ruj, çekici görümü kadar rahat kullanımı ile de hoş bir etki sağlar. Yapışkan olmayan bu rujlar sürdüğünüz andan itibaren hemen kurumaya başlar. Bu özelliği nedeni ile daha uzun süre dudaklarınızda kalıcı etkisini hissedebilirsiniz. Özel bir davete katılacağınız zaman kırmızı ya da marsala bir mat ruj sürerek, tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Yaz aylarında giydiğiniz şık kıyafetlere yakışan bir makyaj yapmak için turuncu tonlarında mat ruj isabetli bir seçim olabilir. Farklı tarzınızı ortaya koymak istediğinizde siyah ya da mor rujlarla isteğiniz bu etkiyi kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Makyaj tazeleme imkanınızın olmayacağı bir ortamda bulunacağınız zaman mat ruj sürerek, makyaj tazele derdinden kurtulabilirsiniz.

Yaz makyajı trendleri arasında yerini sağlamlaştıran mat rujlardan istediğiniz rengi alıp, güzel ve çekici bir makyaj yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Çok gösterişli makyaj yapmaktan hoşlanıyorsanız, biraz kuralların dışına çıkarak mat ruj ile birlikte koyu bir göz makyajı da yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir