Maydanoz Maskesi

Maydanoz Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Maydanoz maskesi cilt lekelerinin yok edilmesi için uygulanan etkili maskeler arasındadır. Evde her zaman bulunan malzemeler ile hazırlanan ve pratik şekilde uygulanan bu doğal maske, kısa sürede cildin kendi rengini almasını sağlar. Cildi besleyen ve onaran özelliği bulunan maydanoz maskesi, ergenlik döneminde ve sonrasında oluşan sivilceler için de etkilidir. Düzenli uygulama ile yavaş yavaş cilt lekelerinin açılmasını ve zamanla yok olmasını sağlayan ev yapımı cilt maskesi için bal, limon suyu ve maydanoz yeterli.

Maydanoz Maskesi Nasıl Yapılır

Cilt lekeleri için etkili maydanoz maskesi malzemeleri;

  • 1 bağ orta boy maydanoz
  • 1 çay kaşığı taze limon suyu
  • 2 çay kaşığı doğal bal

Maske için ilk olarak maydanozu su içine basın ve temizleyin. Temizlenen maydanozları saplarından ayırın ve ince ince doğrayın. İnce kıydığınız maydanozları havanda dövün. Bu aşamada isterseniz limon suyundan bir miktar havan içine alıp daha rahat dövme yapabilirsiniz. İyice dövülen maydanozların içine bal ve kalan limon suyunu ekleyip güzelce karıştırın. Karışıp kıvam alan maskeyi uygulamadan önce cildinizi güzelce yıkayın ve temizleyin. Maskeyi göz ve dudak bölgeniz hariç yüzünüzde diğer bölgelere uygulayın. Maskeyi 15 dakika kadar cildinizde bırakın. Maskeyi temizlemek için ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra cildinizde kuruluk oluyorsa doğal bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Haftada bir kere uygulayarak cildinizi temizleyebilir ve cilt renginizi dengeleyebilirsiniz.

Ballı maydanoz maskesine alternatif olarak 1 bağ maydanoz ve 2 yemek kaşığı yoğurt ile hazırlanan bir diğer maydanoz maskesini de uygulayabilirsiniz. Bu maskenin yapım aşaması da diğer maske ile aynıdır. Malzemelerden elde edilen maskeyi yüze masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 25-30 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Yine haftada bir kere uygulayarak etkili sonuç elde edebilirsiniz. Bu maskeyi hazırlarken isterseniz maydanozlar ile yoğurdu blender ile de ezebilir, daha kolay maskeyi hazırlayabilirsiniz.

Cilt lekeleri için maydanoz maskesi uygulanırken ayrıca başka malzeme uygulanmaması gerekir. Eğer etki etmiyorsa bu maskeye son verip başka bir maskeye geçebilirsiniz. Aynı anda iki farklı maskeyi cilde uygulamak yarardan çok zarar sağlayabilir. Bunu mutlaka göz önünde bulundurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir