Mayo ve Bikini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Mayo ve Bikini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sosyal Medyada Paylaşın

Mayo ve bikini seçerken nelere dikkat edilmeli sorusunun cevabını bilmek kendiniz için en rahat, en kullanışlı ve en iyi mayo veya bikiniyi seçmenizi sağlar. Çoğumuz sadece markasına, rengine veya desenine bakarak seçimimizi yapıyoruz. Bunun sonucunda da seçtiğimiz mayo ve bikinilerle rahat edemeyerek, denizin ve tatilin tadını çıkaramıyoruz. Bu yazımızda konunun uzmanlarının görüşlerini araştırdık, bu bilgilerin ışığında sizlerle mayo ve bikini seçimi yaparken hangi detayları göz önünde bulundurmanız gerektiğini paylaşıyoruz.

Mayo ve Bikini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kendimize mayo ya da bikini almak için bir mağazaya girdik, önümüze rengarenk birbirinden güzel mayo, bikini, tankini ve mayokiniler sıralandı… Bunca çeşit arasında seçim yapmak oldukça zor fakat bizim burada ilk yapmamız gereken renk ve modelden önce doğru kumaş seçimini yapmak. Mayo ve bikinilerin vücudun basen ve göğüs bölgesini toparlayan likralı kumaşlardan olması, hem güzel bir görüntü hem de rahat hareket edebilmemizi sağlar. Likralı kumaşlar vücuda tam oturduğu gibi gerektiğinde esneyerek rahat hareket etme imkanı da sunmaktadır.

Mayo ve bikini seçerken vücut ölçülerinize uyanını tercih edin. Eğer vücudunuza büyük ya da küçük bir beden seçimi yapmak durumunda iseniz küçük bedeni tercih edin. Zamanla denize girdikçe mayonuz esneme yapacağı için, büyük beden aldığınızda kullandıkça iyice bollaşacak ve üzerinizden düşecek gibi duracaktır. Küçük olan mayo ise zamanla esneyip tam vücudunuza göre olacaktır.

İlk olarak alacağınız mayonun modeline karar verin. Kalıbını belirledikten sonra uygun renk ve deseni seçmeniz daha kolay olur.

Mayo ve bikini seçerken, sezonun modasını ya da kendi zevkinizi değil ilk olarak vücudunuzun yapısını dikkate alın. Başkasında görüp de çok beğendiğiniz bir mayo veya bikini sizde aynı güzellikte durmayabilir. Vücudunuza göre bir mayo ya da bikini seçmek sizi hem güzel gösterir, hem de daha rahat etmenizi sağlar.

Mayo ve bikini seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi de, alacağınız ürünü mağazada giyerek denemenizdir. Üşenmeyin, birkaç dakikanızı ayırarak alacağınız mayoyu veya bikiniyi üzerinize giyerek deneyin. Üzerinizde nasıl göründüğüne bakın ve kollarınızı bacaklarınızı hareket ettirerek, giydiğinizde rahat etmenizi engelleyecek bir durum olup olmadığını kontrol edin.

Unutmayın ki üzerinizdeki yeryüzünün en şık ve güzel mayosu ya da bikinisi de olsa, siz içinde rahat edemiyorsanız onun güzel veya şık olmasının hiç bir önemi yoktur. Şık göründüğü kadar rahat ve kullanışlı olan modelleri seçmeniz gerekir.

Mayo ve Bikininin Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Mayo ve bikinilerin kalitesinde ilk dikkate almamız gereken nokta fiyat veya marka olmamalıdır. Her pahalı veya markalı ürünün kaliteli olduğunu düşünürsek yanılgıya düşeriz. Özellikle de mayo ve bikini söz konusu olduğu zaman kalitesini, kumaşının kalitesiyle ölçün. Mayonun rengi, deseni ve tasarımı çok şık olsa da bu onun kaliteli olduğu anlamına gelmez. Eğer aldığınız mayoyu uzun süre rahatça kullanmak istiyorsanız kumaşının kalitesine bakmalısınız. Bu ürünlerle denize gireceğiniz için kumaşlarının kolay kuruyan bir yapıya sahip olması sağlık ve rahatlığınız açısından son derece önemlidir. Polyesterli veya polyemid ağırlıklı kumaşlar daha çabuk kuruma özelliğine sahiptir. Alacağınız mayo ya da bikinin kumaşında polyester ya da polyemid oranının likradan daha fazla olmasına dikkat edin.

Mayo ve bikininizin kaliteli olup olmadığını anlamak için dikişlerini de kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz. Dikişleri sağlam ve vücudunuzu rahatsız etmeyecek şekilde olmalıdır. Özellikle düz ve açık renk mayo ve bikinilerde göze batacak şekilde belirgin dikiş izleri olmamalıdır. Bu özelliklerini sorup öğrendikten sonra marka ve fiyat seçimine karar vermeniz daha uygundur. Genel olarak mayo ve bikini seçiminde bu noktalara dikkat etmek yeterlidir. Bunların dışında vücut tipine göre mayo ve bikini seçimi de dikkat edilmesi gereken diğer önemli noktalardır.

Vücut Tipine Göre Mayo ve Bikini Seçimi Nasıl Olmalı * Tıklayınız

Bikini Modelleri 2018 * Tıklayınız

2018 Mayo Modelleri * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir