Merdivenden Yapılan Dekoratif Ürünler

Merdivenden Yapılan Dekoratif Ürünler

Sosyal Medyada Paylaşın

Merdivenden yapılan dekoratif ürünler sayesinde evinizi daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Günümüzde yapılan kolay ve eğlenceli kendin yap çalışmaları dekorasyona çok farklı bir boyut getirmektedir. Eski ve kullanılmayan birçok eşya geri dönüşüm projeleri ile tekrar değerlendirilmektedir. Bugün sizlerle herkesin hiç zorlanmadan yapabileceği ve evde keyifli vakit geçirebileceği öneriler paylaşıyoruz. Ahşap ya da metal merdivenleri ne şekilde dekoratif ürüne çevirebileceğinizi resimli örnekleri ile birlikte açıklıyoruz. Aşağıda hayal gücünüzü harekete geçirecek güzel çalışmaları bulabilirsiniz.

Merdivenden Nasıl Dekoratif Ürün Yapılır

Birçoğumuzun eskiden kalma ahşap ya da metal merdiveni vardır. Kullanılmadığı için bir köşeye kaldırılmış olan bu eşyaları boyayarak veya orjinal görünümlerinde bırakarak pek çok şekilde değerlendirmeniz mümkün. Evinizde ve bahçenizde bir farklılık oluşturmak isterseniz bu fikirler dikkatinizi çekecektir. Elinizdeki merdivenin boyutuna ve şekline göre, yaşadığınız ortamı güzelleştirecek çok değişik tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Merdivenden Elbise Askısı Yapımı

Merdivenden Elbise Askısı
Merdivenden Elbise Askısı

Eski ahşap bir merdiveni yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi istediğiniz bir renge boyayabilir ve sonrasında buna matkapla delikler açarak duvara monte edebilirsiniz. Bu sayede dar yatak odasında yerden tasarruf ederken, çok şık bir giysi askısına sahip olabilirsiniz. İsterseniz merdiveni hiç boyamadan, orjinal hali ile de kullanabilirsiniz. Böyle bir askı genç odaları için de pratik bir çözüm olabilir.

Merdivenden Dekoratif Işıklandırma Yapımı

Merdivenden Dekoratif Işıklandırma
Merdivenden Dekoratif Işıklandırma

Ahşap bir merdiven ve küçük ampullerle yukarıdaki gibi bir dekoratif ışıklandırma sistemini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Daha sonra bunu ister evinizin herhangi bir odasında, ister bahçe veya balkon aydınlatmasında kullanabilirsiniz.

Ahşap Merdivenden Mutfak Rafı Yapımı

Elinizde ahşap bir merdiven varsa buna yukarıdaki gibi raf şeklinde ilaveler yaparak, mutfağınızda kullanabileceğiniz çok şık ve kullanışlı bir dekoratif ürüne sahip olabilirsiniz. İsterseniz bunu boyayıp daha gösterişli bir hale de getirebilirsiniz.

Merdivenden Temizlik Ürünleri için Stand Yapımı

Merdivenden Temizlik Ürünleri için Stand
Merdivenden Temizlik Ürünleri için Stand

Evinizdeki temizlik maddeleri ve havlular banyonuzda dağınık bir görüntü oluşturuyorsa, ahşap bir merdivene yerleştireceğiniz sepetler sayesinde artık banyonuz daha derli toplu olabilir. Bu merdiveni güzelce boyadığınızda banyonuzun dekorundaki değişim hemen göze çarpacaktır.

Merdivenden Balkon için Dekoratif Askı Yapımı

Balkonunuz gözünüze çok sade mi görünüyor? Bu sadeliği şıklığa dönüştürmek için eski merdiveni yukarı monte edebilirsiniz. Sonrasında kavanozdan yapacağınız mumluk ya da başka süsleri tel kancalar yardımı ile merdivene asarak, balkonunuzun güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Merdivenden Bitki Rafı Yapımı

Merdivenden Bitki Rafı
Merdivenden Bitki Rafı

Eğer çiçekleri seviyorsanız, eski merdivenden yapacağınız yukarıdaki gibi güzel bir bitki rafı tam size göre. Kendi yaptığınız dekoratif bitki rafını ister evinizin herhangi bir köşesine, ister balkanonuza koyabilirsiniz.

Merdivenden Takı Askısı Yapımı

Takı, toka ve makyaj malzemeleriniz yer olmadığı için ortalıkta dağınıklık yapıyorsa, eski merdiveniniz bu sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Bu merdivenin üst tarafını takı askısı, alt tarafını da toka ve makyaj malzemesi yerleştirmek için kullanabilirsiniz. Bu sayede aradığınız her şeyi kolayca bulurken, odanızın dekorunu da güzelleştirebilirsiniz.

Eski Merdivenden Mutfak Araç ve Gereçleri için Askı Yapımı

Eski Merdivenden Mutfak Araç ve Gereçleri için Askı
Eski Merdivenden Mutfak Araç ve Gereçleri için Askı

Tencere, tava gibi büyük mutfak araç ve  gereçleri dolabın içinde sıkışık bir vaziyette olunca bunları yerinden çıkarıp koymak bir hayli zor olur. Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bir askı yaparak hem bu araç gereçleri daha iyi muhafaza edebilir, hem de mutfağınızın dekorunu güzelleştirebilirsiniz.

Merdivenden Genç Odası için Dekoratif Raf Yapımı

Gençler sade ve orjinal dekor ürünlerini sevdiği için eski merdiveni, yatak başlığı ve duvar rafı olarak kullanılabilecek şekilde duvara monte edebilirsiniz. Böyle güzel bir ürüne kolay kolay kimse hayır diyemez.

Merdivenden Kitaplık Yapımı

Merdivenden Kitaplık
Merdivenden Kitaplık

Bu önerimizde kitap severler için. Kitaplarınızı yerleştirebileceğiniz bir kitaplığınız yoksa, eski merdiveni yukarıdaki gibi duvara monte ederek hiç kimsede bulunmayan çok orjinal bir kitaplığa sahip olabilirsiniz. Bu şekilde kitaplarınızı emniyetli bir şekilde muhafaza ederken eviniz için de çok güzel bir dekor ürününe hiç masraf yapmadan sahip olabilirsiniz.

Merdivenden Duvar için Dekoratif Ürün Yapımı

Eski merdiveni dekoratif ürüne çevirerek, mutlu anlarınızın resmini şık bir şekilde sergileyebilirsiniz. Bu şekilde evinizin boş ve sade duran duvarı da farklı görünümü ile dikkat çekecektir.

Merdivenden Havlu Askısı Yapımı

Merdivenden Havlu Askısı
Merdivenden Havlu Askısı

Bu önerimiz de dar banyolar için oldukça uygun. Banyonuz küçük olduğu için güzel havlularınızı asacak yer bulamıyorsanız, eski ahşap merdiveni biraz küçülterek havlu askısına dönüştürebilirsiniz. Bu çok kolay uygulama sayesinde banyonuz daha düzenli ve şık görünecektir.

Eski merdivenden dekoratif süs yapımı ile ilgili, en kolay ve keyifle yapabileceğiniz kendin yap çalışmalarını sizlerle paylaştık. Elinizde bulunan eski ahşap ve metal merdivenlerden bunların aynısını veya daha farklılarını yaparak, kendi tasarımınız olan dekoratif ürünleri kullanmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir