Metalik Makyaj Trendi

Metalik Makyaj Trendi

Sosyal Medyada Paylaşın

Metalik makyaj trendi son dönemlerde bayanların favorisi. Metalik renklerin hızlı yükselişini elbiseden ayakkabıya, ojeden fara hemen hemen her ayrıntıda görebiliyoruz. Parlak ve canlı görünümü nedeni ile metalik renkleri bayanların çoğu severek kullanıyor. Moda trendleri makyajı da kapsadığı için metalik far, ruj ve eyeliner da bu akımdan etkilenmiş durumda. Bugün sizlerle etkileyici bir metalik makyaj yapmanın tüyolarını paylaşıyoruz.

Metalik Makyaj Trendi

Metalik Makyaj Nasıl Yapılır

Metalik makyajın uygulama olarak normal bir makyajdan farkı yok. Sadece kullanılan renkler parlak ve simli bir görünüme sahip. Bu özelliği bakımından iddialı bayanların çok hoşuna giden bir trend olduğunu söyleyebiliriz. Metalik makyajı ruj, far ve eyeliner olarak bütün halinde uygulayabileceğiniz gibi sadece far olarak da uygulayabilirsiniz. Dikkat çekici bir makyaj yapmak istiyorsanız komple metalik renkleri tercih edebilirsiniz. Fakat amaç bakışlara çekicilik kazandırmak ise o zaman metalik renkleri sadece far olarak uygulayarak, istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz. Çoğunluğun tercihi metalik göz makyajı olduğu için biz de size metalik göz makyajını nasıl yapacağınızı aşağıda anlatıyoruz.

Metalik Göz Makyajı

Metalik göz makyajının etkileyici olması için kullanacağınız farın rengi önemlidir. Koyu ten ve göz rengine sahip bayanlar altın rengi farları uygulayabilirler. Açık renk gözleriniz varsa metalik gri, gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkaracaktır. Bronz tonlardaki metalik farlar her göz rengi ile uyumlu olması bakımından idealdir. Kullanacağınız metalik far rengine karar verdiyseniz, metalik göz makyajı uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Makyaja başlamadan önce yüzünüzü güzelce temizleyin.
  • Kaşlarınızı dolgunlaştırmak isterseniz, biraz kaş farı uygulayın.
  • Metalik far yapısı gereği dağılmaya müsait olduğu için, uygulamayı parmaklarınızla yapmanızı tavsiye ediyoruz. Parmağınızla farı göz kapağına sürerek iyice yaydırın.
  • Metalik farı sürerken dağılma olduysa, temiz ve çok sert olmayan bir fırça yardımı ile dağılan yerleri toparlayın.
  • Bir sonraki aşamada göz kalemi uygulayarak gözlerinizi belirginleştirin.
  • Metalik farı alt kirpik diplerini de dikkatli bir şekilde uygulayın.
  • Son olarak da kirpiklerinize 2 kat rimel sürün.

Bu aşamaların ardından trendlere uygun metalik göz makyajı ile büyüleyici bakışlarınızın tadını çıkarabilirsiniz. Metalik makyaj yaparken bayanların en çok şikayetçi olduğu konu, farların dağılmasıdır. Bu yazımızda metalik farı dağıtmadan nasıl sürebileceğinizi de sizlerle paylaştık.

Her mevsim rahatlıkla yapabileceğiniz metalik makyaj düğün, nişan gibi özel davetlerde rahatlıkla kullanılabilir. Biraz abartılı olabileceği için günlük makyaj olarak önermiyoruz. Günlük yaşantınızda metalik makyajı aşırıya kaçmadan kullanabilirsiniz.

Metalik Oje Trendi * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir