Metalik Oje Trendi

Metalik Oje Trendi

Sosyal Medyada Paylaşın

Metalik oje trendi bayanlar arasında hızla yayılıyor. İlk olarak iddialı bayanların kullandığı gümüş ve altın tonlarındaki metalik ojeler, zamanla tüm bayanlar tarafından kullanılmaya başlandı. 2016 moda trendleri arasında metalik kıyafet ve aksesuarların yanı sıra makyajda da metalik renkler favori olunca ojeler de bu akımdaki yerini aldı.

Metalik oje, ilk olarak simli olarak yaşantımıza girdi. Bu ojeler tırnakta güzel dursa da, çıkarması zor olduğundan bayanların çoğu nail art uygulamasının dışında bu tür ojeleri kullanmaktan hoşlanmadı. Bu noktada metalik ojeler rahat kullanımı ve çıkarırken sorun oluşturmaması yönünden bayanlara güzel bir alternatif oldu. Sadece genç kızlar değil tüm bayanlar artık metalik oje kullanıyorlar. Günümüzde mordan yeşile, maviden sarıya her rengin metalik tonları ojelerde kullanılıyor. Bayanlar özel gecelerde şık abiyeleri ile uyumlu metalik renkteki tırnakları ile şıklıklarını tamamlayabiliyorlar.

Metalik Oje Nasıl Kullanılır?

Metal ışıltısı dikkat çektiği için günlük yaşantıda bu tarz ojeler biraz abartılı olabilir. Yine de günlük yaşamda bu ojelerden kullanılmaz diye bir kural yok. İsteyenler normal günde de kendini daha şık hissetmek için bu ojelerden sürebilirler. Metalik ojeyi abartısız bir şekilde kullanmak için tırnaklara normal bir oje sürüp, sadece tırnak uçlarına ince bir şekilde metalik ışıltılar kondurulabilir. Bu şekilde tırnaklar daha bakımlı, eller de çok daha güzel görünebilir.

Metalik oje çalışan bayanlar için de güzel bir tercih olabilir. Yapılan işin durumuna ve giyilen kıyafete uygun renkte bir metalik oje, şıklığı vurgulamakta oldukça etkilidir. Ofiste klasik kıyafetler giymek durumunda olan bayanlar mat bir beyaz oje sürüp, bunun uçlarına gümüş rengi metalik oje sürebilirler.

Nişan, düğün gibi özel bir geceye katılacak olan bayanlar, kullandıkları abiye kıyafetleri tamamlayan metalik ojelerden kullanabilirler. Metalik  ojeler tırnakları daha uzun ve bakımlı göstermeye de yardımcı olur. Gümüş tonlarındaki ojeler hem sağladıkları bu etki, hem de her kıyafete uyum sağlaması bakımından idealdir.

Metalik oje süren bayanlar çok abartılı yüzük ve bileklik kullanmamalı. Metal ışıltıları yeterince dikkat çekici olduğu için, abartılı takılarla bir arada kötü bir görünüm oluşturabilir. Ayakkabı ve kemer olarak metalik renkte bir aksesuar kullanacaksanız, süreceğiniz metalik oje de bunlarla aynı renk tonunda olmalı. Metalik oje tüm bakışları tırnaklarınıza çekeceği için, sürerken dikkatli olmalısınız. Ojeyi sürerken oluşan dalgalanmalar, kat kat sürmekten oluşan kabarık görünüm bu tür ojelerde hemen kendini belli eder. Bunları tek kat ve güzel bir şekilde sürmelisiniz.

Metalik oje trendi bu yaza damgasını vurduğu için, eğer hala bu tarz bir oje denemediyseniz bir tane edinmenizi tavsiye ediyoruz. Bunu tek başına kullanmasanız bile tırnak uçlarına sürerek, çok kolay bir nail art uygulaması yapabilirsiniz. Açık ayakkabı giyecekseniz ayak tırnaklarınıza da metalik oje sürmeyi unutmayın. Aşağıda sezonun en beğenilen metalik oje renkleri ile ilgili görselleri sizler ile paylaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir