Meyveli Çöp Şiş Tarifi

Meyveli Çöp Şiş Tarifi

Sosyal Medyada Paylaşın

Bugün sizlerle diyet tatlı tarifi olarak lezzetli bir meyve salatası paylaşıyoruz. Meyveli çöp şiş tarifi sayesinde, hem göz hem de damak zevkinize uyan bir lezzet ortaya çıkarabilirsiniz. Diyet yapanlar ve kilo kontrolü sağlamaya çalışanlar tatlı ihtiyacını gidermek için sıklıkla meyve tükettiği için biz de meyve salatasını farklı bir sunumla sizlerle buluşturmak istedik. Enfes yaz meyvelerinden oluşan bu pratik tarifi kolayca hazırlayarak, sevdiklerinizle birlikte afiyetle yiyebilirsiniz. Bu meyveli çöp şişleri özel yemek davetleriniz için de yapabilir ve misafirlerinizi şık sunumunuzla mutlu edebilirsiniz. Diyet tatlı tarifi arayanlar için aşağıda meyveli çöp şiş yapımı ve malzeme listesini paylaşıyoruz.

Meyveli Çöp Şiş Tarifi için Gerekli Malzemeler

  • Karpuz
  • Şeftali
  • Kivi
  • Böğürtlen ya da çilek
  • Çöp şiş

Malzeme listesini yazarken miktar belirtmedik. Kullanacağınız meyve miktarını meyveli çöp şişi ikram edeceğiniz kişi sayısına göre ayarlayabilirsiniz.

Meyveli Çöp Şiş Nasıl Yapılır

Şeftalinin kabuğunu soyun ve bıçak yardımı ile iri küpler halinde doğrayın. Karpuzu kabuğundan sıyırdıktan sonra şeftalilerle aynı boyutta olacak şekilde küp küp kesin. Kivinin kabuğunu soyun ve diğer meyvelerin boyutunda doğrayın. Yaptığınız ön hazırlık aşamasının ardından işin en zevkli tarafı olan meyveleri çöp şişe takma aşamasına geçebilirsiniz.

Çöp şişe şeftali, karpuz, kivi ve böğürtleni sırayla takın ve hepsini aynı şekilde yaparak servis tabağına sıralayın. Soğuk olarak servis etmek isterseniz bir süre buzdolabında bekletebilirsiniz. Afiyet olsun. Her mevsim farklı meyvelerle yapacağınız bu güzel tarifi çocuklarda çok seveceği için onlar için de sevdikleri meyveleri kullanarak yapabilirsiniz.

Meyveli çöp şiş yapımı bu şekilde olup dilerseniz başka meyveler de kullanabilirsiniz. Bu meyve salatasını diyetteyken yapacaksanız sade olarak tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun dışında üzerini çikolata sosu ya da krem şanti ile süsleyerek de daha şık görünen meyveli çöp şişler yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir