Mezoterapi ile Zayıflama

Mezoterapi ile Zayıflama

Sosyal Medyada Paylaşın

Mezoterapi ile zayıflama günümüzde çok sık kullanılan bir yöntemdir. Diyet de yapsak, egzersiz de yapsak bölgesel yağlanmadan kurtulmak, bu inatçı yağ tabakalarını eritmek kolay değildir. Bu tür sorunu olanlar medikal estetik alanındaki modern uygulamalar sayesinde, hiçbir cerrahi uygulamaya gerek kalmadan kolayca kilo vermekte ve vücudunu forma sokabilmektedir. Biz de bu yazımızda kilo verme bölgesel yağları giderme ve daha birçok sorunun giderilmesinde uygulanan bir yöntem olan mezoterapi hakkında merak edilenleri araştırdık.

Mezoterapi Nedir

İnsan vücuduna ve sağlığına zararı olmayan vitamin, mineral ve çeşitli enzimlerin deri ve yağ dokusu altına enjekte edilmesiyle uygulanan yöntem mezoterapi olarak adlandırılır.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır

Mezoterapi öncesinde uygulamanın yapılacağı bölge özel bir kremle uyuşturulur. Böylece hasta uygulama esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Uygulama bölgesinin uyuşturulmasının ardından cildin orta tabakası olan mezoderm tabakasına çok ince uçlu özel iğnelerle mezoterapi ilaçları enjekte edilir.

Mezoterapi ile Nasıl Zayıflanır

Mezoterapi hakkında ilk bilinmesi gereken bu uygulamanın bir zayıflama ameliyatı olmadığıdır. Uygulamada enjekte edilen ilaçlar deri ve yağ dokusunun altına işleyerek oradaki mevcut yağ tabakasına etki edip, daha hızlı erimesini sağlamaktadır. Bunun sonucunda da belli bir oranda kilo kaybı meydana gelmektedir.

Mezoterapi ile Kaç Seansta Zayıflanır

Mezoterapi yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği sorulardan birisi de; mezoterapi ile kaç seansta zayıflanır sorusudur. Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişmektedir. Kişinin kilosuna ve çeşitli nedenlere bağlı olarak seans sayısı değişiklik gösterse de ortama olarak 10 ila 15 seans sonrasında hedeflenen kiloya ulaşmak mümkündür.

Mezoterapi Güvenilir Bir Yöntem Midir

Mezoterapi yönteminde kullanılan ilaçlar insan sağlığına ve cilde zararlı herhangi bir madde içermediği için mezoterapi güvenilir bir yöntemdir. Uygulamanın yaptırılacağı klinik ve yöntemi uygulayacak kişinin deneyimi sayesinde mezoterapi güvenle uygulanabilir. Yani yöntemin güvenilirliği kadar bunun için seçilecek olan güzellik merkezi ya da kliniğin de güvenilir olması gerekmektedir.

Mezoterapi Zayıflamanın Dışında Hangi Alanlarda Kullanılır

Mezoterapi kolay uygulanan güvenilir ve etkili bir yöntem olması nedeniyle sadece ülkemizde değil, tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Zayıflama ve bölgesel incelmenin dışında; yüz gençleştirme, selülit ve saç tedavisi, vücut çatlaklarını giderme, cilt lekeleri, çeşitli deri ve alerjik hastalıkların tadavisinde de kullanılmaktadır.

Mezoterapinin diğer yöntemlerden farkı sadece zayıflatmakla kalmayıp, vücuttaki yağ tabakasına etki ederek bölgesel incelme sağlamasıdır. Diyet veya egzersiz yapmadan kilo verme düşüncesi çoğu insana cazip gelmekte ve günümüzde birçok kadın mezoterapi yöntemi sayesinde hayal ettiği vücuda kolaylıkla kavuşabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir