Minyon Figürlü Doğum Günü Kartı Yapımı
Kendin Yap Kendin Yap Videoları

Minyon Figürlü Doğum Günü Kartı Yapımı

Minyon figürlü doğum günü kartı yapımı ile çocuklarınızın doğum günü için kendi el emeğiniz ile davetiye kartları hazırlayabilirsiniz. Sevimli görüntüleri ile çocukların gönüllerinde yer eden minyon figürlerinden esinlenerek tıpkı onlara benzeyen, yapımı ise son derece kolay olan bu doğum günü kartlarını siz de çok seveceksiniz.

Minyon Figürlü Doğum Günü Kartı Yapımı

Minyon seven çocuklar için doğum günü sürprizi olarak hazırlanabilecek bu kartları isterseniz çocuğunuz ile birlikte de hazırlayabilirsiniz. Katlama, kesme, boyama ve yapıştırma yapılarak hazırlanan bu kartlar ile çocuğunuzun hem el becerisinin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Sarı, mavi ve beyaz A4 kağıdı
  • Oynar göz
  • Keçeli siyah kalem
  • Yuvarlak küçük bant
  • Çizim için kalem
  • Cetvel
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Zımba

Minyon Kartı Yapılışı

Minyon kartı için ilk olarak gözlük kısmını hazırlayın. Bunun için ortası delik olan yuvarlak bir nesne kullanabilirsiniz. Gözlüğü hazırladıktan sonra sap kısmını A4 kağıdının enlemesine boydan boya uzatın. Aynı şekilde minyon karakterinin tulumu için de çizimi yapıp tulumun alt kısmı ve üstten askı kısmını enlemesine uzun olarak kesin. Sarı A4 kağıdını ikiye katlayın. Kenarından şerit şeklinde kesin. Gözlüğü siyah keçeli kalem ile boyayın. Göz yerlerine yapıştırıcı yardımı ile oynar gözleri yapıştırın. Kartın üzerine gözlük ve tulumu yerleştirip uzunlamasına kestiğiniz şerit yerlerinden arkaya doğru katlayın. Şeritleri üst üste getirip zımba ile zımbalayın. Minyonun gözlük ev tulumunu yerine yerleştirip ağız kısmını ve kalan detayları keçeli kalem ile çizin. Minyon kartı için isterseniz göz olarak düğme kullanabilir ya da çizim ile gözlerini hazırlayabilirsiniz.

Hazırladığınız kartın içine direkt olarak doğum günü davet metnini yazabilirsiniz. İsterseniz sarı kağıt yerine beyaz bir kağıt üzerine yazıp sarı kağıda yapıştırabilirsiniz. Daha sağlam bir kart hazırlamak için isterseniz A4 kağıdı yerine ince yapılı fon kartonlarından da kullanabilirsiniz.

Aynı çalışmayı minyon yerine başka figürler ile de yapabilirsiniz. Çalışmanın detayları için minyon doğum günü kartı resimli anlatım şemasını sizlerle paylaşıyoruz. Daha detaylı anlatım için youtube kanalımızda bulunan videomuzu da izleyebilirsiniz.

Minyon Figürlü Doğum Günü Kartı Resimli Anlatım
Minyon Figürlü Doğum Günü Kartı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir